logo itpoint.cz

Siemens nasazuje technologii BlackBerry do vybraných modelů mobilních telefonů

Technologie datového připojení BlackBerry představuje integrovanou funkčnost datového připojení, která umožní využívat elektronickou poštu, kalendář a internetový prohlížeč BlackBerry. Siemens hodlá uvést na trh první telefon s technologií BlackBerry, založený na platformě svých mobilních telefonů řady 65 v posledním čtvrtletí roku 2004.

Společnosti Siemens, divize Mobilní informace a komunikace (Siemens mobile), a Research In Motion (RIM) oznámily, že vybrané modely mobilních telefonů Siemens budou v budoucnu vybaveny technologií datového připojení zvanou BlackBerry®. Společnosti Siemens a RIM budou spolupracovat na vybavení mobilních telefonů Siemens touto integrovanou funkčností datového připojení, která umožní využívat elektronickou poštu, kalendář a internetový prohlížeč BlackBerry.

Společnost Siemens hodlá uvést na trh první telefon s technologií BlackBerry, založený na platformě svých mobilních telefonů řady 65, v posledním čtvrtletí roku 2004.

S pomocí licenčního programu BlackBerry Connect™ firmy RIM vybaví Siemens své mobilní telefony funkcí zabezpečeného přístupu k firemní elektronické poště a jiným podnikovým aplikacím prostřednictvím platformy BlackBerry Enterprise Server™. Toto řešení využívá stejnou bezdrátovou architekturu a infrastrukturu, kterou dnes již používají tisíce podniků a státních organizací po celém světě. Obě společnosti rovněž chtějí spolupracovat na vývoji řešení pro připojení mobilních telefonů Siemens ke službám internetového klienta BlackBerry, které by byly nabízeny fyzickým osobám a malým firmám.

"Těšíme se na spolupráci s firmou RIM při integraci technologie BlackBerry do našich mobilních telefonů," řekl Thorsten Heins, ředitel divize pro mobilní telefony společnosti Siemens mobile. "Naši zákazníci chtějí mobilní telefony, které je zaujmou svým jednoduchým ovládáním, výkonem a stylovým designem. Jedinečné služby BlackBerry poskytnou našim zákazníkům automatický přístup k důležitým informacím kdykoliv a kdekoliv."

"Jsme rádi, že můžeme spolupracovat se společností Siemens při integraci funkcí elektronické pošty, kalendáře a internetového prohlížeče pomocí aplikací BlackBerry do mobilních telefonů," uvedl Don Morrison, provozní ředitel firmy Research In Motion. "Technologie připojení BlackBerry v mobilních telefonech Siemens nabídne koncovému uživateli neustálý přístup k elektronické poště a další datové aplikace, oddělením IT ve firmách i provozovatelům mobilních sítí zároveň umožní efektivnější využití stávajících investic do platformy BlackBerry." 
Společnost Siemens hodlá uvést na trh první mobilní telefon s technologií BlackBerry, založený na své platformě mobilních telefonů řady 65, v posledním čtvrtletí roku 2004.

Řada 65 je nejnovější platformou mobilních telefonů společnosti Siemens, která představuje vynikající základ pro bohaté multimediální aplikace typu MMS, včetně funkcí digitálního fotoaparátu a kamery.

Siemens

Článek ze dne 6. dubna 2004 - úterý