logo itpoint.cz

Siemens podepsal novou servisní smlouvu s brazilským operátorem Telemar

Dvouletá smlouva se týká zajišťování servisu pro telekomunikační síť firmy Telmar. Tento kontrakt pokrývá síť ve státech Rio de Janeiro, Minas Gerais a Espírito Santo, kde síť společnosti Telemar vykazuje silnější provoz i vyšší počet zákazníků. Uživatelé sad telefonů Siemens mohou rovněž v Brazílii počítat se 199 servisními místy.

Dvouletá smlouva uzavřená se společností Siemens, divizí Informace a komunikace – sítě (ICN), se týká zajišťování servisu pro telekomunikační síť firmy Telmar. Tento kontrakt pokrývá síť ve státech Rio de Janeiro, Minas Gerais a Espírito Santo, kde síť společnosti Telemar vykazuje silnější provoz i vyšší počet zákazníků.

Kromě servisních služeb, které společnost Siemens brazilskému operátorovi poskytuje v oblasti místních ústředen, přenosového systému a doprovodné infrastruktury již od roku 2001, přebírá nyní společnost i servis velkých ústředen se silným provozem, bran GSM, páteřních optických a satelitních sítí, sítí WLL a celé energetické a klimatizační infrastruktury.

Telemar má jednu z nejkomplexnějších síťových infrastruktur na světě. Je provozována v 16 státech, ke 4.300 hlavním hlasovým ústřednám a 180.000 portům pro přenos dat je připojeno téměř 17,5 mil. telefonních linek. Servisní smlouva zahrnuje dohodu o zachování úrovně služeb, která specifikuje četné kvalitativní požadavky národní telekomunikační agentury Anatel. Součástí smlouvy je i vyřizování reklamací podaných zákazníky společnosti Telemar.

Uživatelé sad telefonů Siemens mohou rovněž v Brazílii počítat se 199 servisními místy, včetně 56 sběrných míst a 143 míst technické pomoci. Servisní organizace firmy Siemens v Brazílii byla určena ústředím jako středisko všech operací v Latinské Americe.

Největší soukromá brazilská společnost Telemar je jedinou stoprocentní brazilskou firmou vytvořenou od privatizace společnosti Telebras v červenci 1998. Telemar se zaměřuje na nabídku integrovaných telekomunikačních řešení a poskytuje místní a meziměstské hlasové služby, mobilní služby, datovou komunikaci, asistenční služby a internet. Firma získala povolení k provozu místní pevné telefonní služby v regionu I, který pokrývá 16 stanic na severu, severovýchodě a jihovýchodě Brazílie a ve všech zemích poskytujících meziměstské a datové komunikační služby. Skupina Telemar zahrnuje pevné telekomunikační služby, mobilního operátora Oi a kontaktní centrum Contax. Akcie společnosti Telemar patří mezi nejvíce obchodované cenné papíry na burze v Sao Paulu a nejvíce obchodované americké vkladní stvrzenky (ADR) ze všech brazilských společností kótovaných na newyorské burze.

Siemens

Článek ze dne 9. března 2004 - úterý