logo itpoint.cz

Siemens představuje nový Gigaset SL440

Gigaset SL440 je určen pro mladé nekonvenční uživatele, kteří jednak dbají na módu a zároveň rádi experimentují s novými technologiemi. Neobvyklý design telefonu v leskle černém provedení je kombinací oblého tvaru přesýpacích hodin a číselné klávesnice pro ovládání všech základních funkcí. Kromě běžného programování číselné klávesnice jsou na telefonu dvě tlačítka, která lze volně naprogramovat na ovládání jakékoli funkce.

Nový bezšňůrový telefon Gigaset SL440 od společnosti Siemens, divize Komunikace, byl vyvinut pro módně založené uživatele, kteří rádi experimentují s novými technologiemi. Telefon má oblý tvar, barevný displej a tlačítkové menu v černém provedení. Kromě původních vyzváněcích tónů lze nahrávat i vlastní zvuky. Gigaset SL440 zazvoní pokaždé, když se blíží datum narozenin, zaznamenané v adresáři telefonu, navíc dokáže upozornit i na pět samostatných událostí.

 Gigaset SL440

Gigaset SL440 je určen pro mladé nekonvenční uživatele, kteří jednak dbají na módu a zároveň rádi experimentují s novými technologiemi. Neobvyklý design telefonu v leskle černém provedení je kombinací oblého tvaru přesýpacích hodin a číselné klávesnice pro ovládání všech základních funkcí. Kromě běžného programování číselné klávesnice jsou na telefonu dvě tlačítka, která lze volně naprogramovat na ovládání jakékoli funkce. Ovládání telefonu usnadňují intuitivní grafické ikony na podsvíceném barevném displeji. Uživatel má na výběr ze čtyř různých spořičů obrazovky.

Adresář telefonu Gigaset SL440 má kapacitu 200 záznamů, včetně jmen a narozenin. Všechny narozeniny uložené v adresáři jsou oznamovány prostřednictvím zvonění. Funkce diáře navíc slouží ke zvukovému upozornění na pět dalších událostí. Adresář lze aktualizovat prostřednictvím datového kabelu (lze dokoupit jako příslušenství) připojeného k počítači. Kromě možnosti experimentovat se zvuky prostřednictvím vestavěného mikrofonu lze v telefonním seznamu přiřazovat k jednotlivým jménům zvonění z integrované zvukové banky, která obsahuje deset polyfonních melodií a deset standardních vyzváněcích tónů.

Funkce hands-free u tohoto bezšňůrového telefonu umožňuje obousměrný přenos hlasu bez nutnosti držet přístroj v ruce. Varianta s připojením náhlavní soupravy (lze dokoupit zvlášť) naopak poskytuje dostatečné soukromí při hands-free telefonování. Gigaset SL440 má navíc hlasem ovládané vytáčení. Telefon tak lze naprogramovat na rozpoznávání a vytáčení 30 nejčastěji volaných čísel pomocí hlasového povelu.

Gigaset SL440 nabízí rozšířenou funkcionalitu SMS. V případě nepřijatého hovoru dokáže odeslat textovou zprávu na mobilní telefon nebo externí pevnou linku. Navíc dokáže přijímat a odesílat zprávy o délce až 640 znaků. Telefon využívá integrovanou funkci Eatoni pro vkládání textu (obdoba textového editoru T9 v mobilních telefonech). V Gigasetu SL440 lze naprogramovat až tři samostatné, heslem chráněné SMS schránky, a lze v něm uložit až 19 textových zpráv. Telefon rovněž dokáže odesílat zprávy jako e-maily prostřednictvím integrovaného e-mailového adresáře. Ze SMS zpráv lze také přímo kopírovat čísla do adresáře telefonu. Funkce vytváření dlouhých SMS zpráv, naprogramování samostatných SMS schránek a kopírování telefonních čísel do adresáře telefonu ze SMS zpráv jsou závislé na nastavení sítě operátora.

Základnová stanice Gigasetu SL440 nabízí možnost připojení až šesti přenosných sluchátek, které lze používat buď pro přepojování externích hovorů nebo jako vysílačky.

Nový Gigaset SL440 je v prodeji od října 2004. Doporučená cena je 4690 Kč (včetně DPH).

Další informace o Gigaset SL440 naleznete ZDE.

Siemens

Článek ze dne 19. října 2004 - úterý