logo itpoint.cz

Siemens rozšiřuje síť EDGE malajského operátora DiGi

Součástí nové smlouvy je výstavba 170 základnových stanic EDGE v okolí Kuala Lumpur pro upgrade místní sítě GSM na síť vysokorychlostní. Technologie EDGE (Enhanced Data Rates for GSM Evolution) umožňuje zvýšení rychlosti přenosu dat oproti GPRS a je dalším "mezistupněm" v přechodu od technologie GSM k UMTS.

Poskytovatel mobilních služeb DiGi Telecommunications pověřil Siemens, divizi Mobilní informace a komunikace (Siemens mobile) v pokračování implementace technologie EDGE v jeho síti - tentokrát v oblasti údolí Klang na sever a na jih od Kuala Lumpur. Zakázku na výstavbu první asijské komerční sítě EDGE v hlavním městě Malajsie získal Siemens od společnosti DiGi v květnu 2003.

Součástí nové smlouvy je výstavba 170 základnových stanic EDGE v okolí Kuala Lumpur pro upgrade místní sítě GSM na síť vysokorychlostní. Technologie EDGE (Enhanced Data Rates for GSM Evolution) umožňuje zvýšení rychlosti přenosu dat oproti GPRS a je dalším "mezistupněm" v přechodu od technologie GSM k UMTS. "Se dvěma dodavateli infrastruktury pracujeme na realizaci plánu expanze a aktualizace sítě, která našim více než 2,2 milionům zákazníků nabídne pohodlí, rychlost a flexibilitu služeb EDGE třetí generace," uvedl Jon Eddy, technický ředitel DiGi Telecommunications.

"Po první loňské zakázce na síť EDGE v Kuala Lumpur nás potěšilo, že máme opět příležitost účastnit se výstavby mobilní sítě nové generace v Malajsii. Považujeme to za potvrzení úspěchu našeho partnerství se společností DiGi," dodal ředitel Siemens ICM N Christoph Caselitz.

Společnost Siemens získala již devět zakázek na implementaci technologie EDGE v sítích mobilních operátorů v Evropě, Asii a Severní i Jižní Americe.

Siemens

Článek ze dne 26. dubna 2004 - pondělí