logo itpoint.cz

Siemens s odvoláním na ÚOHS neuspěl

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže dne 20.5. 2004 definitivně zamítl rozklad společnosti Siemens s.r.o. a zároveň potvrdil rozhodnutí Českých drah o výběru firmy Kapsch jako nejvhodnější nabídky ve výběrovém řízení na dodání technologie GSM-R. Proti tomuto rozhodnutí se nelze odvolat.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže dne 20. 5. 2004 definitivně zamítl rozklad společnosti Siemens s.r.o. a zároveň potvrdil rozhodnutí Českých drah o výběru firmy Kapsch jako nejvhodnější nabídky ve výběrovém řízení na dodání technologie GSM-R. Proti tomuto rozhodnutí se nelze odvolat.

Firma Kapsch, která je více než 30 let strategickým partnerem firmy Nortel Networks a je mimo jiných technologií dodavatelem řešení GSM-R pro východní Evropu. Společnosti Nortel a Kapsch zastávají průkopnickou roli v procesu GSM-R standardů již od roku 1992. Stále ještě spolupracují s UIC (Union Internationale des Chemins de Fer) a ETSI (European Telecommunications Standards Institute). Dále dodávaly zařízení pro pilotní sítě MORANE (Mobile Radio for Railways Networks in Europe – mobilní rádiové systémy pro železniční sítě v Evropě) a spolupracují na tomto projektu s SNCF již od začátku roku 1996. Hlavním dílem přispívají ke standardu EIRENE (European Integrated Railway radio Enhanced Network).

Kapsch

Článek ze dne 25. května 2004 - úterý