logo itpoint.cz

Siemens SK65 - první mobilní telefon s kompletní správou elektronické pošty

Společnost Siemens představila výkonný třípásmový manažerský telefon Siemens SK65. Tento přístroj jako vůbec první nabízí díky licencovanému programu BlackBerry Built-In™ možnost kompletního přístupu k e-mailu, kalendáři, firemním datům a umožňuje manažerům ovládání e-mailové schránky i na cestách. Siemens SK65 bude v ČR k dostání ve čtvrtém čtvrtletí 2004. Siemens SK65 je součástí zákaznického programu Siemens mobile Gold Class.

Společnost Siemens představila výkonný třípásmový manažerský telefon Siemens SK65. Tento přístroj jako vůbec první nabízí díky licencovanému programu BlackBerry Built-In™ možnost kompletního přístupu k e-mailu, kalendáři, firemním datům a umožňuje manažerům ovládání e-mailové schránky i na cestách. Klasický design a kvalitní provedení telefonu SK65, včetně otočné klávesnice, vytváří novou exkluzivní tvarovou kategorii jedinečně přizpůsobenou funkcím i stylu.

Třípásmový Siemens SK65 nabízí možnost rychlého a pohodlného zasílání zpráv a informací díky e-mailu založeném na technologii BlackBerry Built-In™ společnosti Research In Motion (RIM). Telefon SK65 tak podporuje spolehlivou bezdrátovou komunikaci s e-mailovými nástroji MS Outlook™ nebo Lotus Notes™ a zajišťuje okamžitou synchronizaci e-mailů. Novinkou je také otočná klávesnice x2type (cross-to-type) se 37 tlačítky, která umožňuje rychlou a jednoduchou tvorbu zpráv. Siemens SK65 se vyrábí v elegantním černo-stříbrném provedení.

 Siemens SK65 Symetrický tvar a lehce vystouplé klávesy umístěné v soustředných kruzích poukazují k patrně nejpřekvapivějšímu designovému prvku přístroje: otočné klávesnici ve středu telefonu.

Siemens SK65 má vestavěnou klávesnici x2type (cross-to-type) umožňující rychlé vkládání dat. Po otočení se z ní stane klávesnice ve tvaru kříže se 37 tlačítky. Pootočení klávesnice telefonu SK65 umožňuje intuitivní přístup - stejně jako u přístrojů Siemens SL55 a SL65, které mají výsuvnou klávesnici. U nového přístroje lze klávesnici díky dobré stabilitě používat jak na stole, tak v ruce.

Přední klávesnice s uspořádáním do oblouku a povrchem, který připomíná sklo, ladí s celkovým designem telefonu. Jediným jednoduchým rotačním pohybem se pak z kompaktního mobilního přístroje stane snadno použitelný multimediální produkt. Otevřený přístroj je elegantním multifunkčním mobilním telefonem - jednoduchou kombinací funkčnosti, informací a nejnovějšího produktového designu.

Siemens SK65 disponuje pamětí o velikosti 64 MB pro správu velkých objemů dat a volným místem až 30 MB pro uložení osobních informací, jako jsou e-maily, vyzvánění nebo aplikace Java. Telefon má velký barevný TFT displej se 64.000 barvami a rozlišením 132 x 176 pixelů, adresář až pro 2000 kontaktů a nový software Siemens Mobile Phone Manager PC.

Thorsten Heins, prezident pro mobilní telefony společnosti Siemens, k uvedení nového telefonu na trh poznamenal: "Telefon SK65 je důmyslné řešení "vše v jednom" pro manažery, kteří potřebují mít všechno pod kontrolou a zároveň být informováni kdekoliv na cestách. Kompletní řada funkcí týkajících se zpráv umožní větší flexibilitu nezávisle na tom, kde a kdy pracujete. Nadčasový designový telefon nabízí nejen profesionální vzhled, ale samozřejmě i výkon."

Telefon bude na trh uveden v několika provedeních, aby vyhověl potřebám podniků i malých firem a domácích kanceláří. Standardní verze, která umožní ruční převádění  e-mailových zpráv z e-mailového účtu na telefon, bude k dispozici od září 2004.

Mobilním profesionálům z malých a středních firem bez podnikové e-mailové infrastruktury bude telefon SK65 se službami BlackBerry Web Client™ k dispozici od listopadu 2004. Tato technologie umožňuje automatické převádění e-mailů POP3 nebo IMAP4 přímo do telefonu SK65. A konečně manažeři, kteří pracují s e-mailovou schránkou na firemním serveru, mohou využít variantu SK65 s podporou serveru BlackBerry Enterprise Server™ pro přístup k e-mailům a informacím ze systémů  MS Exchange/ Lotus Domino i přes firemní firewall. Tato varianta se zcela zabezpečeným zakódovaným okamžitým přístupem k e-mailu Triple DES a možností převodu údajů z kalendáře do telefonu za pohybu bude k dostání od listopadu 2004.

Siemens SK65 navíc podporuje funkci "mobilní datové služby" (MDS) podnikového serveru BlackBerry Enterprise Server. Pomocí ní pak nabízí zaměstnancům vzdálený přístup k podnikovým datům, jako jsou např. intranetové stránky, konkrétní programy a databáze. Společnost Siemens také úzce spolupracuje s firmou SAP na integraci řešení SAP pro aplikace mobilního podnikání do telefonu SK65 s cílem dále zvýšit efektivitu podnikání společných zákazníků.

K dalším jedinečným funkcím standardního provedení telefonu SK65 patří i nová technologie Push-to-Talk over Cellular (PoC), která bude představena ve čtvrtém čtvrtletí 2004. Technologie PoC umožňuje uživatelům posílat hlasové zprávy několika příjemcům pouhým stisknutím tlačítka, čímž se stává vhodnou alternativou k posílání textových zpráv.

Díky infrastruktuře datové komunikace založené na technologii GPRS tak mají uživatelé ze svých bezdrátových zařízení přístup k nejpokročilejším datovým službám. Funkce Push-to-Talk umožňuje vysílačkovou komunikaci "walkie-talkie" nebo handsfree přístup mezi telefony v mobilní síti - uživatelé slyší hlas volajícího z reproduktoru telefonu stejně, jako při použití vysílačky napojené na dispečerské zařízení.

Telefon SK65 má hmotnost 144 g, funguje až 250 hodin v pohotovostním režimu a nabízí až šest hodin volání. Další výhody získají uživatelé díky špičkovým funkcím bezdrátové technologie Bluetooth. Siemens SK65 doplňuje široká řada originálního příslušenství jako např. náhlavní souprava Bluetooth, handsfree sada do automobilu Siemens Car Kit Bluetooth, napevno zabudovaná sada Car Kit Comfort nebo flexibilní Car Kit Portable. Součástí příslušenství je navíc náhlavní souprava Purestyle nebo standardní náhlavní souprava s aktivačním tlačítkem. K dispozici jsou také nejrůznější nabíječky, datové řešení SyncStation, datové kabely, náhradní akumulátor nebo praktické kožené pouzdro.

Siemens SK65 bude v České republice k dostání ve čtvrtém čtvrtletí 2004.  Mobilní telefon SK65 je součástí zákaznického programu Siemens mobile Gold Class.

Více informací o produktu naleznete na adrese: http://www.siemens-mobile.com/sk65

Siemens

Článek ze dne 3. srpna 2004 - úterý