logo itpoint.cz

Siemens vybuduje mobilní síť UMTS pro LuXcommunications

Lucemburský mobilní operátor LuXcommunications S.A. pověřil Siemens, divizi Mobilní informace a komunikace (Siemens mobile) dodávkou veškeré infrastruktury sítě UMTS. Součástí kontraktu je instalace sítě, její údržba a následné rozšíření. Tato nejnovější zakázka posílí vedoucí postavení společnosti Siemens mobile mezi světovými dodavateli mobilní technologie.

Společnost Siemens postaví v Lucembursku další síť UMTS. Lucemburský mobilní operátor LuXcommunications S.A. pověřil Siemens, divizi Mobilní informace a komunikace (Siemens mobile) dodávkou veškeré infrastruktury sítě UMTS. Součástí kontraktu je instalace sítě, její údržba a následné rozšíření. Tato nejnovější zakázka posílí vedoucí postavení společnosti Siemens mobile mezi světovými dodavateli mobilní technologie.

Výstavba sítě začne okamžitě, neboť LuXcommunications chce první služby a aplikace UMTS nabídnout již letos na podzim. Zakázka obsahuje dodání veškeré infrastruktury UMTS pro radiovou síť a switching. Její součástí je i údržba a upgrade sítě podle aktuálních technologických poznatků tak, aby koncový zákazník měl vždy k dispozici nejmodernější služby.

Vzhledem k tomu, že společnost LuXcommunications také provozuje GSM síť LUXGSM, mohou její zákazníci nejdříve využít inovativní služby GSM a následně během roku 2004 i první multimediální služby sítě UMTS.

"Smlouva se společností Siemens mobile, která je v oblasti UMTS silným a zkušeným partnerem, je pro nás důležitá proto, abychom v blízké budoucnosti mohli zákazníkům nabídnout nové služby mobilní komunikace," uvedl ředitel LuXcommunications S.A. Jean-Claude Bintz.

Siemens mobile patří spolu se svým partnerem NEC mezi přední světové dodavatele technologie UMTS. Z dvanácti komerčních 3G sítí, které jsou nyní ve světě v provozu, jich společnosti Siemens mobile a NEC postavily sedm. Prezident ICM N Christoph Caselitz k tomu uvádí: "Tato zakázka je dalším potvrzením našeho vedoucího postavení v oblasti UMTS. Zatím jsme dodali asi 25.000 základnových stanic a služby v sítích UMTS nabízíme více než dvěma milionům uživatelů." Zhruba 20 % tržeb ICM N pochází ze zakázek na technologie UMTS. "Tento podíl bude v příštích letech nadále stoupat," dodal Christoph Caselitz.

Siemens

Článek ze dne 10. února 2004 - úterý