logo itpoint.cz

Siemens zvýšil svůj podíl na celosvětovém trhu výstavby mobilních sítí

Podle čerstvě zveřejněné studie společnosti Gartner Inc., která je první svého druhu v oboru, zvýšila v roce 2003 společnost Siemens, divize Mobilní informace a komunikace, svůj podíl na trhu infrastruktury pro mobilní komunikace na 13 %, a dokázala tak svůj podíl zvýšit i na zmenšujícím se trhu. Podle studie společnosti Gartner totiž mobilní operátoři loni do infrastruktury investovali 40 mld. dolarů, což je o 12 % méně než v roce 2002.

Podle čerstvě zveřejněné studie společnosti Gartner Inc., která je první svého druhu v oboru, zvýšila v roce 2003 společnost Siemens, divize Mobilní informace a komunikace (Siemens mobile), svůj podíl na trhu infrastruktury pro mobilní komunikace na 13 %, a dokázala tak svůj podíl zvýšit i na zmenšujícím se trhu. Podle studie společnosti Gartner totiž mobilní operátoři loni do infrastruktury investovali 40 mld. dolarů, což je o 12 % méně než v roce 2002.

Sedm předních výrobců mobilní infrastruktury uzavřelo celkem 267 kontraktů. Kontrakty na technologii GSM představovaly v loňském roce 64 %, 14 % kontraktů bylo uzavřeno na sítě CDMA a dalších 14 % na infrastrukturu sítí třetí generace UMTS. S třináctiprocentním podílem na světovém trhu mobilních sítí (podle objemu zakázek) se společnost Siemens umístila na třetím místě, a to o pouhé jedno procento za místem druhým. V oblasti mobilní technologie GSM má Siemens devatenáctiprocentní podíl na trhu.

Studie firmy Gartner potvrdila úspěch Siemens mobile v oblasti technologie pro sítě třetí generace UMTS. S tržním podílem ve výši 23 % patří Siemens mezi přední světové dodavatele zařízení. V západní Evropě získala společnost více zakázek než kterýkoli jiný dodavatel a první kontrakt na síť UMTS ve východní Evropě patřil také firmě Siemens. Společnost je de facto světovou jedničkou podle počtu spuštěných sítí třetí generace: z 22 fungujících sítí UMTS jich Siemens spolu se svým partnerem NEC vybudoval 12.

"Od roku 2000 se nám podařilo téměř zdvojnásobit podíl na trhu výstavby mobilních komunikačních sítí. Naším cílem je pokračovat v rychlejším růstu ve srovnání s trhem a dále rozšiřovat své přední postavení v oblasti sítí UMTS," uvedl člen představenstva skupiny Siemens mobile Lothar Pauly.

Podíl dodavatelů na celosvětovém trhu mobilních sítí :

Siemens

Článek ze dne 24. května 2004 - pondělí