logo itpoint.cz

Singapurský operátor M1 a Nokia zvyšují rychlost při rozšiřování sítě třetí generace

Jedná se o další důležitý milník na cestě k pokrytí celého ostrova v rámci očekávaného spuštění sítě třetí generace společnosti M1 v Singapuru. Dodávky pro třetí fázi sítě třetí generace WCDMA začnou okamžitě a spuštění sítě se plánuje na druhou polovinu roku 2004.

Singapurský mobilní operátor M1 zadal společnosti Nokia zakázku vycházející ze stávající rámcové smlouvy na dodávky zařízení a služeb pro třetí fázi budování sítě třetí generace WCDMA. Jedná se o další důležitý milník na cestě k pokrytí celého ostrova v rámci očekávaného spuštění sítě třetí generace společnosti M1 v Singapuru. Dodávky pro třetí fázi sítě třetí generace WCDMA začnou okamžitě a spuštění sítě se plánuje na druhou polovinu roku 2004.

"Cílem této zakázky na novou infrastrukturu od společnosti Nokia je podpořit přechod našich zákazníků k další generaci mobilních služeb," uvádí Neil Montefiore, generální ředitel společnosti M1. "M1 plní harmonogram a lze očekávat, že splní regulační závazky a spustí v Singapuru provozuschopnou síť WCDMA koncem roku 2004," dodává.

"Těší nás dobré vztahy, které jsme díky spolehlivosti našich produktů a úplnosti našeho portfolia na cestě k tomuto pro společnost M1 významnému milníku vybudovali. Společnost Nokia bude jako jediný dodavatel sítě pokračovat v úzké spolupráci se společností M1, jejímž cílem je úspěšné komerční spuštění sítě třetí generace WCDMA," uvádí Wong Kum Meng, Account Director pro M1 divize Networks, Asia Pacific společnosti Nokia.

Podle smlouvy na třetí fázi dodá společnost Nokia na klíč plný rozsah prací pokrývající zařízení a služby WCDMA. Mezi zařízení patří ovladače Radio Network Controllers, vnitřní základnové stanice WCDMA Indoor Supreme Base Stations, venkovní základnové stanice Outdoor Supreme BaseStations, základnové stanice TripleMode a MetroSite pro makro a vnitřní lokality a rozšíření základních obvodů. Kromě toho bude mít společnost Nokia na starosti projektové řízení, poradenství v oblasti implementace a optimalizace sítě, čímž se zajistí rychlé a kvalitní šíření řešení třetí generace. Služby budou poskytovány prostřednictvím systému pro obsluhu a řízení sítě Nokia NetActä, jediného plně funkčního podpůrného systému podporujícího řadu dodavatelů a technologií založeného na jedné platformě.

Společnost M1, nejzajímavější a nejinovativnějších poskytovatel mobilních služeb a služeb IDD v Singapuru, začala působit v dubnu 1997. Od té doby si vydobyla významné postavení na místním trhu s mobilními komunikacemi, pevné postavení své značky a značný podíl na trhu. Cílem společnosti M1 je stát se přední společností v oblasti osobní hlasové a datové komunikace se zaměřením na hodnotu, kvalitu a služby zákazníkům.

Více informací o společnosti M1 získáte na adrese www.m1.com.sg

Nokia

Článek ze dne 15. června 2004 - úterý