logo itpoint.cz

SkyNet otevírá gigabitové dveře k pokrokovým technologiím

Jen rychlost už nestačí. Vysoké nároky současných internetových aplikací od virtuálních privátních sítí přes přenos hlasu a videokonferencí až k nadnárodnímu propojování poboček vysokorychlostními spoji vyžadují také odpovídající infrastrukturu. Společnost SkyNet proto přikročila k výraznému posílení klíčových prvků své páteřní sítě, kdy výkon nových zařízení Cisco 6500 umožní poskytovat linky o kapacitě 1 až 10 Gbps.

Významný upgrade páteřních přepínačů na zařízení Cisco 6500 umožní společnosti SkyNet v dostatečné míře podporovat gigabitové okruhy přímo na vlastní páteřní síti a zároveň nabídne klientům SkyNetu technologii MPLS (Multiprotocol Label Switching).

Jen rychlost už nestačí. Vysoké nároky současných internetových aplikací od virtuálních privátních sítí přes přenos hlasu a videokonferencí až k nadnárodnímu propojování poboček vysokorychlostními spoji vyžadují také odpovídající infrastrukturu.

Společnost SkyNet proto přikročila k výraznému posílení klíčových prvků své páteřní sítě, kdy výkon nových zařízení Cisco 6500 umožní poskytovat linky o kapacitě 1 až 10 Gbps.

Díky využití zařízení Cisco 6500 je společnost SkyNet nejen schopna svým zákazníkům nabídnout pronájem gigabitových okruhů přímo na své páteřní síti, ale dát jim také něco navíc. Technologie MPLS (Multiprotocol Label Switching) pro zákazníky znamená především možnost zřizování VPN okruhů, které jsou zcela odděleny od veřejné sítě Internet a současně nekladou žádné vyšší požadavky na samotné internetové aplikace. Díky propracované správě těchto VPN spojů je možné doladit i jejich parametry, jako například rychlost, požadavky na kvalitu využívaných služeb, a díky tomu je využívat i pro přenos hlasu, videa či hudby.

VPN spoji využívajícími MPLS je možné zajistit propojení poboček nejen na území České republiky, ale i v mezinárodním měřítku, zejména na Slovensku.

SkyNet

Článek ze dne 7. prosince 2004 - úterý