logo itpoint.cz

Slovak Telecom do konce roku 2006 sníží počet zaměstnanců o 4000

Chystané snižování počtu zaměstnanců je součástí transformačního plánu, který má za cíl zefektivnit všechny činnosti do konce roku 2006. Na jednoho zaměstnance by mělo připadat asi 500 linek.

Dominantní slovenský poskytovatel pevných telefonních linek Slovak Telecom (ST) sníží do konce roku 2006 počet zaměstnanců zhruba o 4000 lidí. Na konci loňského roku firma zaměstnávala 6727 lidí včetně pracovníků závodu Radikomunikácie. Bez tohoto podniku, který by se měl od mateřské firmy odčlenit, celkový počet zaměstnanců ST do konce roku 2006 klesne na zhruba 2700 lidí. Sdělila to tisková mluvčí Alena Vaškaninová - Buchláková.

"Dnes potřebujeme mnohem více pracovníků s vysokoškolským vzděláním v oblasti marketinku, obchodu a managementu, potřebujeme špičkové odborníky schopné zavádět a provozovat moderní technologie. Celkově už ale nepotřebujeme pro zajištění našich činností tolik lidí jako v minulosti," uvedl šéf ST Miroslav Majoroš.

Mluvčí ST nedokázala upřesnit, jaký podíl z celkem snižovaného počtu zaměstnanců připadne na propouštění a jaký na přechod pod dceřiné firmy, které se teprve oddělí od kmenové společnosti.

Chystané snižování počtu zaměstnanců je součástí transformačního plánu, který má za cíl zefektivnit všechny činnosti do konce roku 2006. Na jednoho zaměstnance by mělo připadat asi 500 linek.

Největší pokles zaměstnanců už společnost prodělala v minulých letech. Při vstupu současného majoritního vlastníka Deutsche Telekom v roce 2000 v ST pracovala na plný úvazek 13.518 lidí. Podle mluvčí společnosti ale naprostá většina z propuštěných zaměstnanců našla nové pracovní uplatnění.

Slovak Telecom zvýšil loni čistý zisk o 8,1 procenta na 3,75 miliardy slovenských korun. Výnosy firmy loni meziročně klesly o 5,6 procenta na 17,78 miliardy korun.

Před týdnem ST oznámil dohodu o získání 49 procent akcií mobilního operátora EuroTel od konsorcia Atlantic West B.V. Slovak Telecom se tak stane stoprocentním akcionářem EuroTelu.

ČTK

Článek ze dne 5. října 2004 - úterý