logo itpoint.cz

SMS za korunu z pevné linky

Český Telecom bude konkurovat mobilním operátorům v posílání krátkých textových zpráv SMS z pevných linek. Zatímco dosud bylo možné SMS v pevné síti posílat jen přes počítač, nyní bude služba dostupná i z telefonních přístrojů. Poslání zprávy vyjde na jednu korunu, což je méně než u mobilních operátorů, kde cena běžně začíná na 1,20 Kč.

SMS zprávy za korunu mohou nyní ze svých pevných linek odesílat zákazníci Českého Telecomu. Ve spolupráci s firmou Fincom – Materna Communications začala společnost tuto službu poskytovat od května 2004.

"Služba SMS je určená v podstatě každému majiteli pevné linky. Podle mého názoru ji obzvlášť přivítají mladí lidé, kteří všeobecně textovými zprávami komunikují nejčastěji a jistě ocení, že eSeMeSkovat mohou nyní i z pevné linky, a to za cenu podstatně nižší než z jejich předplacené mobilní karty," uvedl David Duroň, výkonný ředitel pro marketing Českého Telecomu.

"SMS komunikátory Microcom phoneBuddy se tak stanou velmi atraktivními dárky pro rodiče. Velký displej a pohodlná klávesnice přinose nejen pohodlné odesílání SMS zpráv z domova, ale současně ušetří podstatnou část kapesného mladším členům domácnosti," dodal Martin Košut, předseda představenstva společnosti Fincom – Materna Communications.

Krátkou textovou zprávu mohou zákazníci Českého Telecomu zaslat na kterýkoliv jiný pevný telefon nebo na mobil. SMS zprávy budou bez problému doručeny i na ty telefonní přístroje, které uvedenou službu přímo nepodporují (například nemají displej). V případě klasických telefonů tak budou zprávy doručeny v hlasové podobě - automat je adresátovi jednoduše "přečte" nebo nahraje do záznamové schránky Memobox. Textové zprávy lze dokonce odesílat na faxová čísla, v takovém případě je výstupem takzvaný SMS faxový formulář. Komunikovat lze tímto způsobem také se zahraničím.

Službu SMS není třeba nijak aktivovat. Pro její aktivní využívání, tedy nejen pro příjem, ale i odesílání zpráv, poslouží některý z celé řady telefonů nebo koncových zařízení, který službu podporuje. Stačí si jenom vybrat. Vybrané SMS telefony nabízí nyní Český Telecom s výraznou slevou, a to až do 31.července 2004.

Bližší informace o službě i zvýhodněných koncových zařízeních jsou zákazníkům k dispozici na internetových adresách http://www.telecom.cz/sms.

Český Telecom

Článek ze dne 4. května 2004 - úterý