logo itpoint.cz

Spojením Cingular a ATT Wireless vzniká největší poskytovatel mobilních služeb v USA

Po sloučení bude mít nová firma celkem 46 milionů zákazníků, kteřé budou moci využívat služeb jedné z nejlepších digitálních sítí v USA. Tato síť je k dispozici zákazníkům ve 49 státech USA a pokrývá tak 97 procent tamního trhu. Celkové tržby obou sloučených firem za rok 2003 činily více než 32 miliard dolarů.

Transakcí v hodnotě 41 miliard dolarů vznikne největší poskytovatel služeb mobilní komunikace v USA, který zákazníkům nabídne vyšší kvalitu služeb, lepší pokrytí a nové datové služby. Společnost Cingular Wireless LLC, společný podnik firem SBC Communications Inc. a BellSouth Corp. oznámila, že kpuje společnost AT&T Wireless.

Po ukončení celé transakce vznikne největší poskytovatel služeb mobilní komunikace v USA. Po sloučení bude mít nová firma celkem 46 milionů zákazníků, kteřé budou moci využívat služeb jedné z nejlepších digitálních sítí v USA. Tato síť je k dispozici zákazníkům ve 49 státech USA a pokrývá tak 97 procent tamního trhu. Celkové tržby obou sloučených firem za rok 2003 činily více než 32 miliard dolarů.

V souladu s podmínkami transakce, která již byla schválena správními radami obou zúčastněných firem, získají akcionáři firmy AT&T Wireless za jednu akcii 15 dolarů v hotovosti. Hodnota celé transakce je tedy přibližně 41 miliard dolarů. Celá transakce, kterou ještě musí schválit americké regulační úřady a akcionáři firmy AT&T Wireless, bude dokončena nejpozději do konce roku 2004.

"To je skvělá zpráva pro zákazníky amerických uživatelů mobilní komunikace," řekl Stan Sigman, prezident a předseda představenstva společnosti Cingular Wireless. "Sloučením obou firem chceme urychlit rozvoj a dostupnost služeb sítí mobilní komunikace pro naše zákazníky. Předpokládáme, že spojením obou firem vznikne silný subjekt s takovým růstovým potenciálem, který by obě firmy samostatně nikdy nemohly plně využít. Zároveň budeme moci zákazníkům nabídnout lepší pokrytí, nové služby a zvýšenou spolehlivost celé sítě i hovorů."

"Dnešní oznámení představuje pro akcionáře, zákazníky a zaměstnance firmy AT&T Wireless hned tři vítězství najednou," řekl John D. Zeglis, generální ředitel a předseda představenstva společnosti AT&T Wireless. "Akcionářům tato transakce přinese vysokou návratnost vložené investice. Zákazníci budou moci využívat všech myslitelných výhod této největší národní sítě pro mobilní komunikaci. Pro zaměstnance, kteří přejdou do sloučené společnosti se otevřou nové možnosti, které by nikdy neměli, kdyby se firma AT&T Wireless rozhodla zůstat nezávislá." Sigman dále řekl : "Mobilní komunikace je jedním z nejrychleji rostoucích segmentů v oblasti telekomunikačního průmyslu a my věříme, že po akvizici firmy AT&T Wireless nebude žádná jiná firma než Cingular v lepší pozici pro dosažení trvalého budoucího růstu. Nově vzniklá společnost bude mít solidní základ pro další expanzi, nabídku nových služeb a datových aplikací, které nabídnou zákazníkům nové, dosud netušené možnosti."

Zákazníci nové společnosti získají přístup do největší GSM sítě v celých Spojených státech Amerických. Technologie GSM je nejvíce používanou technologií mobilní komunikace na světě s téměř miliardou uživatelů ve 200 zemích světa. Protože obě firmy používají stejnou technologii, přinese integrace zákazníkům okamžité zlepšení pokrytí a kvality přenosu hovorů.

Zákazníci společnosti Cingular také získají přístup k nejširší nabídce mobilních přístrojů a zařízení na světě. Díky akvizici bude nová firma moci rychleji nabídnout nové pokročilé datové a hlasové služby a připravit se tak na budoucí poskytování vysokorychlostních služeb třetí generace. To je velmi důležité, protože na celém světě se stále více firem využívá k připojení k internetu a k elektronické poště bezdrátových sítí.

Jak Cingular tak AT&T Wireless jsou předními firmami v zavádění nových služeb a technologií bezdrátové komunikace, jako například GPRS (General Packet Radio Services), EDGE (zvýšení kapacity datových přenosů pro GSM sítě - Enhanced Data rates for GSM Evolution) a služby sítě UMTS (Universal Mobile Telecommunications System) nové generace. Kromě toho bude moci nová firma nabídnout skvělé služby pro firemní zákazníky, jako například vysokorychlostní připojení k internetu pro osobní počítače či nové bezdrátová zařízení pro správu elektronické pošty, jako například BlackBerry (R) - pro zákazníky, kteří často cestují.

Společnost Cingular očekává, že po akvizici bude moci využít celou řadu synergických efektů v oblastech konsolidace sítě, účtování hovorného, správy sítě, přenosu signálu či marketingových a reklamních aktivit. Firma očekává že v roce 2006 se jí podaří v souvislosti s akvizicí ušetřit více než 1 miliardu dolarů z nákladů na provoz sítě a více než 2 miliardy dolarů od roku 2007.

"Společnost Cingular již má zkušenosti s úspěšnou integrací firem," řekl Sigman. "Před třemi lety společnost Cingular vznikla sloučením dvou nejsilnějších regionálních poskytovatelů služeb mobilní komunikace v USA. Rovněž se nám podařilo vytvořit jednu z nejuznávanějších značek v USA. Nyní máme šanci využít spojení obou firem k poskytování služeb, o kterých se zákazníkům dosud ani nesnilo."

Cingular Wireless

Článek ze dne 20. února 2004 - pátek