logo itpoint.cz

Společnost SOFT-TRONIK podepsala další distribuční kontrakt na NOKIA Enterprise Solution pro Českou republiku a Slovensko

Řešení Nokia IP Security Platforms v sobě kombinuje nejlepší bezpečnostní software na trhu a podporu směrování IP světové třídy, a nabízí tak kompletní vysoce výkonné řešení pro zajištění síťové bezpečnosti. Tato platforma byla vyvinuta s ohledem na požadavky rychlé implementace a nabízí možnost zjednodušit a výrazně urychlit nasazování i velmi komplexních bezpečnostních instalací.

Dalším významným strategickým krokem při kompletování nabídky produktů a služeb, které společnost SOFT-TRONIK poskytuje svým obchodním partnerům v oblasti bezpečnosti IT, je nově podepsaný distribuční kontrakt se společností NOKIA - klíčovým producentem v této oblasti. Řešení Nokia IP Security Platforms v sobě kombinuje nejlepší bezpečnostní software na trhu a podporu směrování IP světové třídy, a nabízí tak kompletní vysoce výkonné řešení pro zajištění síťové bezpečnosti. Tato platforma byla vyvinuta s ohledem na požadavky rychlé implementace a nabízí možnost zjednodušit a výrazně urychlit nasazování i velmi komplexních bezpečnostních instalací.

Jednoúčelová zařízení Nokia firewall obsahují aplikaci VPN-1/FireWall-1 společnosti Check Point - v současnosti nejlepší softwarové řešení na trhu bezpečnostních aplikací. Tato zařízení umožňují organizacím začlenit do svých sítí jednoduchá integrovaná řešení poskytující bezpečnou komunikaci přes Internet a kontrolu přístupu do podnikových sítí všech velikostí - od rozlehlých sítí na úrovni operátorů až po malé organizace nebo pobočky podniků. Nokia a Check Point nabízejí společně nejpropracovanější a nákladově nejefektivnější řešení VPN a firewallů, jaké je dnes na trhu k dispozici.

Výhodou Nokia IP Security Platforms je plná integrace internetové bezpečnosti a podpory sítí IP do jediného zařízení. Dodávaná zařízení jsou konfigurována a připravena k použití již výrobcem, takže implementace u zákazníka probíhá snadno a velmi rychle. Zařízení je možné spravovat centrálně i vzdáleně a jeho výkon výrazně zvyšuje inovativní technologie Firewall Flows, kterou společně vyvinuly společnosti Nokia a Check Point.

Řešení může být vybaveno také patentovanou technologií Nokia IP Clustering, jež spojuje několik zařízení do jednoho clusteru s dynamickým vyvažováním zátěže. Jelikož se výkon rozkládá rovnoměrně mezi všechny části clusteru, relace a VPN tunely jsou zachovány i při výpadku některé jeho části. Výsledkem je plně optimalizovaný firewall a VPN zařízení, které významně redukují finanční ztráty i ztráty produktivity.

Společnost SOFT-TRONIK získala díky tomuto kontraktu možnost nabídnout svým obchodním partnerům v České republice a na Slovensku řešení Nokia IP Security Platforms a dále rozšířit svou nabídku v oblasti bezpečnosti IT. V této významné a dynamicky se rozvíjející oblasti dnes zastupuje většinu klíčových společností, především Check Point, RSA Security, Crossbeam Systems, Trend Micro, F5 a Blue Coat.

SOFT-TRONIK

Článek ze dne 18. října 2004 - pondělí