logo itpoint.cz

Společnost Tele2 koupila ruského mobilního operátora Votec Mobile

Přední evropský alternativní operátor Tele2 AB oznámil, že se mu podařilo získat Votec Mobile. Mobilního operátora s GSM licencí v jihoruském teritoriu Voroněž.

Přední evropský alternativní operátor Tele2 AB ve středu oznámil, že se mu podařilo získat Votec Mobile. Mobilního operátora s GSM licencí v jihoruském teritoriu Voroněž.

Mobilní operátor Votec v tomto okamžiku operuje v rámci AMPS/DAMPS standardů a současně v testovacím provozu zkouší síť GSM. Region Voroněže je prosperující oblast s populací 2,5 milionů obyvatel, z nich přibližně 1 milion žije přímo ve městě Voroněž. Město je administrativním a kulturním centrem s několika stovkami výrobních podniků, 36 výzkumnými ústavy a 10 universitami. Mobilní penetrace regionu je kolem 30 %.

Lars-Johan Jarnheimer, CEO Tele2 AB k nové akvizici poznamenal : "Koupě společnosti Votec Mobile, držitele mobilní licence pro Voroněž, je dalším přirozeným krokem na cestě expanze Tele2 v Rusku. Předcházelo mu úspěšné zavedení GSM v jedenácti ruských regionech. Po této akvizici pokrývá Tele2 v Rusku svými službami 33,3 milionů obyvatel."

Tele2

Článek ze dne 23. prosince 2004 - čtvrtek