logo itpoint.cz

Společnosti Sun a Siemens udělovaly ceny pro vývojáře v soutěži Java Masters 2004

Po velkém úspěchu loňského ročníku společnosti Sun Microsystems, Siemens mobile a Siemens Mobile Acceleration (SMAC) opět udělovaly ceny mladým vývojářům za nejdůmyslnější Java aplikace pro mobilní telefony. Studenti z Thajska bodovali se svou strategickou hrou "King of Mobile"

Po velkém úspěchu loňského ročníku společnosti Sun Microsystems, Siemens mobile a Siemens Mobile Acceleration (SMAC) opět udělovaly ceny mladým vývojářům za nejdůmyslnější Java aplikace pro mobilní telefony v soutěži Java Masters 2004. V kategorii "Nejlepší Java aplikace" ohromili porotu svojí strategickou hrou "King of Mobile" dva studenti z Thajska. Účastníci soutěže Java Masters 2004 měli za úkol vyvinout původní Java aplikaci pro mobilní telefony Siemens M55, MC60 a SX1. Vítězové byli dnes vyhlášeni na slavnostním ceremoniálu v Mnichově.
Cílem tohoto výročního klání je zavádět a šířit vývoj v jazyce Java na univerzitách po celém světě a motivovat mladé vývojáře ke zvýšenému úsilí při programování mobilních aplikací. Ceny a odměny, které společně věnují Sun, Siemens mobile a SMAC, mají povzbudit zájem o účast v soutěži u studentů z celého světa.
Soutěž tentokrát přilákala obrovskou pozornost: ve srovnání s loňským rokem bylo podáno o 40 procent více přihlášek. Více než tisíc účastníků ze sta zemí, z nichž přes 70 procent tvořili studenti, si vyzkoušelo programování pro mobilní telefony Siemens SX1, M55 a MC60. Přes 10.000 nadšenců navštívilo webové stránky soutěže a hlasovalo pro jednoho z deseti vybraných kandidátů, jejichž demoverze a popisy projektů byly umístěny na internetových stránkách Java Masters.
Porota, tvořená technickými a marketingovými experty ze Siemens mobile, SMAC a Sun, zakládala svá hodnocení na uživatelské přívětivosti a marketingovém potenciálu jednotlivých aplikací. O absolutním vítězi v kategorii "Nejlepší zábavní aplikace" rozhodli uživatelé v online hlasování.
Kategorie "Nejlepší Java aplikace" zahrnovala dvě hlavní oblasti: soutěžící přihlašovali své inovativní Java programy (založené na J2ME) pro mobilní telefony Siemens SX1, MC60 a M55 v sekcích Zábava nebo Obchodní aplikace. Letos účastníky hlasování v sekci Zábava nejvíce zaujal společný projekt thajských studentů Panuwat Jantharajhit a Permbun Aimsupasit s názvem "King of Mobile". V této strategické hře se hráč stává prodejcem mobilních telefonů a má za úkol získat 70 % podíl na trhu během 30 let. K dosažení tohoto cíle musí tento virtuální ředitel zřídit odpovídající infrastrukturu a koordinovat personální politiku společnosti. Druhé místo obsadil Eugene Yatsenke z Ukrajiny s dynamickou skateboardovou hrou "Speeder". Na třetí příčce skončil Španěl Manuel Tome Arostegui s hrou "4tius", která obsahuje hned čtyři sportovní disciplíny. Norbert Sitko z Polska zvítězil v kategorii "Obchodní aplikace" s projektem "Norbsoft nCard", který umožňuje vytváření, ukládání a užívání různých druhů dat v mobilním telefonu ve formě souborů.
Studenti a letos poprvé i nově vznikající společnosti měli rovněž možnost soutěžit o cenu "BIZ Award" za nejlepší obchodní plán. Předpokladem úspěšné kvalifikace bylo předložení dobře promyšleného záměru a přijatelných obchodních modelů v kombinaci s důmyslným programováním, umožňujícím hospodárné využití zdrojů, které telefon nabízí. Vítězi se stali Dene Wallace z Nového Zélandu a jeho společník Steven Cockerill s projektem "Mobile Project Manager" - jde o mobilní portál, který umožňuje zaměstnancům na odlehlých místech být kdykoliv ve spojení s jejich firmou.
Vítězové jednotlivých kategorií získali mobilní telefony Siemens a zájezd na slavnostní udílení cen do Mnichova, jehož součástí byla také návštěva velké ceny vozů formule 1 v německém Hockenheimu. Stříbrní a bronzoví účastníci rovněž vyhráli mobilní telefony Siemens a pracovní stanice Sun. Vítěze kategorie BIZ Award navíc čeká odborné obchodní školení pod vedením zkušeného investičního partnera společnosti SMAC.
Podrobné informace o pravidlech účasti a registraci pro třetí ročník soutěže Java Masters najdete na adrese http://www.javamasters.org Komplexní portál pro vývojáře, kde najdou užitečné informace, vývojové nástroje, diskusní fóra i kontaktní údaje, je umístěn na adrese http://www.siemens-mobile.com/developer

Siemens

Článek ze dne 27. července 2004 - úterý