logo itpoint.cz

Spolupráce USU Software s Red Hat Inc.

Společnost USU Software, člen koncernu USUSoftware Group Německo, získala smlouvu o spolupráci scelosvětově známým poskytovatelem Open Source a Linux řešení -Red Hat Inc. Nový tým dvaceti IT profesionálů bude vyvíjet specifický software a aplikace Kernel založené na prostředí Red Hat - Linux.

Společnost USU Software, člen koncernu USU Software Group Německo, získala smlouvu o spolupráci s celosvětově známým poskytovatelem Open Source a Linux řešení - Red Hat Inc. Na základě této smlouvy bude příští měsíc v Brně sestaven tým dvaceti specialistů-vývojářů, kteří budou pracovat exkluzivně pro Red Hat Inc.

Hlavním důvodem pro spolupráci se společností USU jsou její dlouhodobé zkušenosti s vývojem a projektovým controllingem. Spolupráce obou společností byla
zahájena již na začátku července 2004. Již několik let vyvíjí pro USU tým padesáti českých specialistů vysoce kvalitní IT produkty. Díky spolupráci s Red Hat Inc. posílí společnost svou strategicky důležitou pozici v České republice. Nový tým dvaceti IT profesionálů bude vyvíjet specifický software a aplikace Kernel založené na prostředí Red Hat - Linux. Společnost Red Hat Inc. bude v tomto případě těžit z dlouholetých zkušeností USU s projektovým controllingem v oblasti IT a s místní pracovní infrastrukturou.

 www.usu.cz V České republice má společnost USU dvě vývojová centra s více než padesáti zaměstnanci - v Brně a Prostějově. Zde jsou vyvíjeny dva základní produkty USU, Valuemation a KnowledgeMiner. Společnost mimoto poskytuje outsourcing vývoje software s využitím Javy/C++ a webové programování.

"Jsme potěšeni, že můžeme spolupracovat se společností Red Hat Inc. jako celosvětovým vedoucím poskytovatelem Open Source Softwaru. Tato spolupráce posílí naše know-how v této oblasti a doplní tak portfolio námi poskytovaných řešení," řekl Ing. Martin Šebesta, jednatel USU Software, s.r.o.

"Open source software se zákazníkům jeví jako zajímavý a přesvědčivý díky rychlým inovacím a dostupnosti moderních technologií. Společnost USU Software je velmi vhodná k rozšíření našeho vývoje na open source projektech. Jejich práce bude, stejně jako toto partnerství, pro zákazníky Red Hat přínosem," říká Paul Cormier, technický viceprezident společnosti Red Hat Inc.

USU Software

Článek ze dne 20. října 2004 - středa