logo itpoint.cz

StarZone.cz s novinkami

V horizontu několika týdnů se dále rozšíří nabídka filmů a hudební sekci portálu obohatí také nová deska české "superstar" Anety Langerové. Nejpozději koncem roku by mělo být k dispozici zhruba 5 tisíc nových písniček a skladeb. Do konce roku bude také zprovozněn filmový archiv.

Zábavní portál určený pro uživatele vysokorychlostního připojení k internetu - www.StarZone.cz - vstoupil po necelých 4 měsících pilotního projektu do ostrého provozu. V horizontu několika týdnů se dále rozšíří nabídka filmů, mimo jiné například o novou řadu oblíbených večerníčků Pat a Mat z produkce studií Ateliéry Bonton Zlín. Budeme mít také kontroverzní film Bowling for Columbine režiséra Michaela Moorea a pracujeme i na získání filmu Fahrenheit 9/11, který právě uvádí do tuzemských kin Bonton. Hudební sekci portálu StarZone obohatí také nová deska české "superstar" Anety Langerové. V nejbližší době razantně naroste celková nabídka hudby, ke konci se totiž chýlí náročná jednání s velkými vydavatelstvími - nejpozději koncem roku by mělo být k dispozici zhruba 5 tisíc nových písniček a skladeb.

"Ještě do konce září zveřejníme seznam filmů, o jejichž nákupu nyní jednáme," říká Zdeněk Haid, product manager content services Českého Telecomu. "Pro uživatele vysokorychlostního internetu bude velice zajímavé zprovoznění filmového archivu, který se připravuje ke konci roku. Chceme také zrychlit uvádění některých nových titulů, v optimálním případě současně s verzí na CD a maloobchodním prodejem."

StarZone.cz je prvním projektem svého druhu ve střední a východní Evropě, který umožňuje zcela legální stahování filmových a hudebních děl prostřednictvím internetu. Vedle nesporného zvýšení užitné hodnoty vysokorychlostního připojení je pro uživatele značným přínosem i jednoduché a transparentní účtování za využité služby prostřednictvím standardního telefonního účtu.

Český Telecom spustil pilotní provoz StarZone.cz v květnu 2004 a je prvním operátorem ve střední a východní Evropě, který provozuje portál umožňující legální stahování filmů a hudby prostřednictvím internetu. Při rozšiřování nabídky obsahu úzce spolupracuje s vlastníky autorských práv - v oblasti filmové produkce jsou to například TV Prima, Ateliéry Bonton Zlín, Biograf Jana Svěráka, AQS, Atlantis Entertainment, BSP multimedia SPI a další. V oblasti hudby je finalizována dohoda s BMG a jednání byla zahájena se společnostmi EMI/Monitor, SonyMusic/Bonton, Supraphon, Universal a Warner Music. Úspěšné uzavření dalších smluv bude oznámeno na říjnovém Invexu v Brně. Vzhledem k tomu, že řada záležitostí spojených s autorskými právy, dělením tržeb či honoráři není v souvislosti s distribucí prostřednictvím internetu vyjasněna, podílí se Český Telecom na faktickém formulování pravidel pro legální poskytování filmových a hudebních děl přes internet.

Český Telecom

Článek ze dne 17. září 2004 - pátek