logo itpoint.cz

Strom telecom instaluje svá zařízení v pobočkách Svyazinvestu

Systém postavený na základě digitálního spojovacího systému MEDIO bude v Sibirtelecomu, regionální pobočce společnosti Svyazinvest, sloužit pro zajištění tísňových volání. V listopadu zahájil Strom telecom instalaci podobného zařízení v další pobočce Svyazinvestu, samarské Volga Telecom.

Strom telecom vytvořil pro největší státní ruský telekomunikační holding Svyazinvest řešení sloužící k zajištění tísňových volání. Tento systém je postaven na bázi řešení Stromu telecomu pro inteligentní sítě.

Česká společnost Strom telecom, výrobce moderních telekomunikačních zařízení, informačních systémů a technologií, oznámila zahájení instalace takzvaného uzlu speciálních služeb (USS). Systém postavený na základě digitálního spojovacího systému MEDIO bude v Sibirtelecomu, regionální pobočce společnosti Svyazinvest, sloužit pro zajištění tísňových volání. V listopadu zahájil Strom telecom instalaci podobného zařízení v další pobočce Svyazinvestu, samarské Volga Telecom.

Uvedené uzly budou použity pro zřízení rychlého a nepřetržitého přístupu k dvaceti službám se zkrácenou volbou, u kterých je kladen mimořádný důraz na kvalitní spojení. Mezi tyto služby patří i tísňové linky 01, 02, 03, 04, což jsou čísla nouzového volání na hasiče, policii, lékaře a plyn.

Veškerá volání na čísla se zkrácenou volbou se v městech zákazníků budou uskutečňovat systémem MEDIO IN, který Strom telecom vyvinul. Systém MEDIO IN je zapsán u ruského úřadu pro certifikaci. Číslo certifikátu je "? ??/1-?-190".

Součástí systémů dodaných společností Strom telecom jsou služby inteligentních sítí (IN, inteligent networks), které umožňují operátorům neustále rozšiřovat služby nabízené konečnému uživateli. Mezi služby IN patří např. univerzální číslo (UAN), zelená (bezplatná) linka, VPN, předplacené karty, televoting, různé informační nebo zábavné služby.

V současné době jsou uvedené systémy v provozu v síti MGTS (Moskevská městská telefonní sít) a také v síti třetího největšího alternativního operátora v Německu, pro kterého Strom telecom vyvinul unikátní služby tohoto systému šité přímo na míru jeho potřeb.

"Velmi náš těší, že probíhají instalace systému MEDIO IN právě s pokročilými technologiemi pro služby inteligentních sítí. Ruský trh je velmi perspektivní a naše společnost je na něm dobře zavedená. Samozřejmě nás také těší, že náš systém zabezpečuje tísňová volání, a tím může pomoci zachraňovat lidské životy," uvedl Petr Vandas, vedoucí sektoru vývoje systémů společnosti Strom telecom.

Strom telecom

Článek ze dne 20. prosince 2004 - pondělí