logo itpoint.cz

Studenti Fakulty informačních technologií VUT v Brně úspěšně složili zkoušku MCP

Studenti se pro studium technologií společnosti Microsoft a zkoušku MCP rozhodli především proto, že si uvědomují výhody, které jim znalosti a certifikát poskytnou při hledání pracovních příležitostí po ukončení studia. Certifikát potvrzuje jejich praktické znalosti a zajistí jim náskok před ostatními uchazeči o zaměstnání.

Prvních dvanáct studentů Fakulty informačních technologií VUT v Brně úspěšně složilo zkoušku Microsoft Certified Professional.

Počínaje akademickým rokem 2002/2003 si studenti Fakulty informačních technologií VUT v Brně mohou vybrat ze speciálních volitelných kurzů zaměřených na technologie společnosti Microsoft. Tyto kurzy jsou nabízeny v rámci společného studijního programu FIT VUT v Brně a společnosti Microsoft. Hlavním cílem kurzů je prohloubení znalostí o systémových řešeních společnosti Microsoft a příprava studentů na zkoušku Microsoft Certified Professional. V zimním semestru akademického roku 2003/2004 absolvovalo kurzy zaměřené na řešení Microsoft Windows 2000 Professional osmdesát jedna studentů. Z těchto studentů již dvanáct zkoušku úspěšně složilo. Díky kvalitní výuce a dobře provedené přípravě všichni studenti složili zkoušku hned napoprvé.

Studenti se pro studium technologií společnosti Microsoft a zkoušku MCP rozhodli především proto, že si uvědomují výhody, které jim znalosti a certifikát poskytnou při hledání pracovních příležitostí po ukončení studia. Certifikát potvrzuje jejich praktické znalosti a zajistí jim náskok před ostatními uchazeči o zaměstnání.

V následujících semestrech jsou pro studenty FIT VUT připraveny další čtyři kurzy. Tyto kurzy je postupně seznámí s problematikou řešení založených na Microsoft Windows 2000 a 2003 Server, síťovými technologiemi a vývojem programů v architektuře Microsoft .NET. Program vzdělávání studentů vznikl na základě spolupráce Fakulty informačních technologií VUT v Brně, společností Microsoft, AutoCont CZ a v neposlední řadě také společnosti ApS Brno. Veškeré kurzy pro studenty probíhají ve Školicím centru IT Brno.

FIT VUT v Brně byla první vysoká škola v České republice, která začala poskytovat výuku serverových technologii společnosti Microsoft na profesionální úrovni. Výuka probíhá podle Microsoft Official Curriculum (MOC - Oficiální studijní plán). Přístup k MOC získala FIT díky členství v programu Microsoft IT Academy. V rámci prohloubení vzájemné spolupráce a usnadnění přístupu studentů k legálnímu software darovala společnost Microsoft Fakultě informačních technologií VUT také roční členství v programu MSDN Academic Alliance. Tento program umožňuje všem studentům získat produkty společnosti Microsoft pro účely výuky, vývoje a testování zcela zdarma.

O Školicím centru informačních technologií Brno

Školicí centrum IT Brno vzniklo partnerstvím tří organizací: Fakulty informačních technologií VUT v Brně, AutoCont Brno a ApS Brno. Díky těsné vazbě na FIT a Ústav telekomunikací FEKT VUT v Brně zaručuje toto unikátní spojení vysokou kvalitu vzdělávání. Školicí centrum poskytuje vysokou odbornou úroveň kurzů a je schopné realizovat kurzy z celého oboru nejen informačních, ale rovněž telekomunikačních technologií včetně specializovaných kurzů, a to jak v praktické, tak i teoretické rovině.

Školicí centrum naleznete pod dvěma hlavičkami :

Centrum nabízí celou řadu kurzů určených jak začátečníkům tak profesionálům, dětské kroužky a dále pak výuku a školení v oblasti dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků, distančního vzdělávání a výuky specializovaných kurzů pro Fakultu informačních technologií.

Více informací o školicím centru získáte na www.pocitacoveskoleni.cz

O programu Microsoft Certified Professional

Program MCP poskytuje platné a jednotné měřítko kvalifikace, které zaměstnavatelům umožňuje identifikovat kvalifikované osoby pro návrh, implemetnaci a správu projektů na bázi produktů společnosti Microsoft. Různé úrovně certifikátů potvrzují schopnosti držitele řešit úspěšně danou sadu úkolů pomocí programového vybavení Microsoft. Certifikát MCP má celosvětovou platnost, takže se s ním držitel může prokázat kdekoli a usnadní si tak možnost získát práci doma i v zahraničí.

Více informací o programu MCP naleznete na www.microsoft.com/cze/traincert/mcp

O programu Microsoft IT Academy

Program Microsoft IT Academy umožňuje akreditovaným akademickým institucím poskytovat svým studentům špičkové vzdělání a zkušenosti s nejnovějšími technologiemi společnosti Microsoft. Výuka poskytovaná školami v rámci programu Microsoft IT Acedemy připravuje studenty na další akademické programy, náročné zkoušky v rámci certifikačních programů společnosti Microsoft (MCP) a na zaměstnání, jako je například správce sítě, odborník technické podpory, vývojář softwaru a hardwaru, vývojový specialista a specialista na produkty Microsoft Office System (Office Sjpecialist).

Microsoft

Článek ze dne 16. března 2004 - úterý