logo itpoint.cz

Světové řešení představuje na CeBIT 2004 česká firma

Za podpory společností Microsoft a T-Mobile představila česká firma Kvados světové řešení, mobilní informační systém myAVIS. S tímto unikátním řešením, které využívá platformy Windows Server System, již firma pronikla nejen na český trh, ale také na trh Evropské unie a do USA. Klíčovými zákazníky jsou dnes takové nadnárodní korporace, jako je British American Tobacco (Czech Republic), Tchibo Slovensko, Beiersdorf dále např. Démos trade, Ministerstvo vnitra ČR a GfK, Incoma Consulting.

Společnost Kvados za podpory společností Microsoft a T-Mobile představí na veletrhu CeBIT 2004 novou verzi mobilního informačního systému myAVIS™.

Za podpory společností Microsoft a T-Mobile představila česká firma Kvados světové řešení, mobilní informační systém myAVIS. S tímto unikátním řešením, které využívá platformy Windows Server System, již firma pronikla nejen na český trh, ale také na trh Evropské unie a do USA. Klíčovými zákazníky jsou dnes takové nadnárodní korporace, jako je British American Tobacco (Czech Republic), Tchibo Slovensko, Beiersdorf dále např. Démos trade, Ministerstvo vnitra ČR a GfK, Incoma Consulting.

Řešení myAVIS pomáhá zákazníkům snadněji a především rychleji přenášet data přímo z terénu. Firmy tak mohou lehce shromažďovat informace o klientech a zlepšovat tak své služby. Kromě sběru informací mohou mobilní pracovníci sledovat např. i vlastní výsledky v reálném čase, což zvyšuje jejich motivaci. myAVIS dále poskytuje nástroj pro sledování nákladů a pomáhá snížit počet papírových dokumentů v organizacích. Díky síti autorizovaných partnerů je podpora myAVIS zajištěna v celé Evropě a nyní také v USA. Zákazníci se se svými dotazy mohou obracet na partnery v Itálii, Maďarsku, Německu, Polsku, Řecku, Velké Británii a na Slovensku.

"Naše společnost se snaží ve všech zemích kde působí velmi aktivně napomáhat rozvoji lokálního softwarového průmyslu. Když taková lokální řešení proniknou i za hranice evropského regionu, je to více než výborný výsledek," prohlásil Jiří Devát, generální ředitel společnosti Microsoft Česká republika a Slovensko.

"Společnost Kvados je dlouholetým, významným partnerem společnosti T-Mobile," řekl Pavel Dolejš, ředitel partnerského prodeje společnosti T-Mobile Czech Republic. "Jsme rádi, že můžeme našim zákazníkům využívajícím mobilní zařízení MDA II nabídnout také odpovídající softwarové řešení mobilní komunikace. Řešení myAVIS splňuje ty nejpřísnější požadavky kladené nadnárodními společnostmi."

Díky spolupráci společností Microsoft, T-Mobile a Kvados vstupujeme do EU dříve

S řešením myAVIS se český průmysl informačních technologií dostává do Evropské unie již nyní. Řešení myAVIS bude mimo jiné použito k bleskovému průzkumu, který bude v rámci veletrhu CeBIT 2004 provádět společnost GfK Deutschland. Tazatelé společnosti GfK budou využívat ke sběru dat v terénu mobilní zařízení MDA II společnosti T-Mobile s operačním systémem Microsoft Windows Mobile 2003 pro Pocket PC Phone Edition.

Získaná data budou pomocí GPRS datové mobilní sítě společnosti T-Mobile okamžitě přenášena na myAVIS Server, který je umístěný v České Republice v Ostravě.

Zde budou data on-line zpracována, automaticky vyhodnocena a zároveň zveřejněna na internetovém serveru www.kvados.cz/konference/CEBIT. Zátěžové testy řešení, podobné provozu na CeBIT 2004, proběhly bez jediného výpadku na veletrhu informačních technologií Invex 2002 a 2003. O tom, jak řešení myAVIS Flying Research 2004 funguje, se můžete přesvědčit na CeBIT 2004 v hale 17, stánek B57.

"Kvados od své účasti na veletrhu CeBIT očekává především rozšíření sítě autorizovaných zahraničních partnerů a získání nových zákazníků v teritoriu Evropské unie a USA," uvedl Miroslav Hampel, generální ředitel společnosti Kvados. "Věříme, že posílení naší pozice na těchto trzích upevní naše postavení vedoucí společnosti v oblasti mobilních informačních technologií a zhodnotí naše dosavadní investice vložené právě do této oblasti," dodal.

O myAVIS

Typickým klientem pro řešení myAVIS jsou střední a velké společnosti a nadnárodní korporace, které oceňují vícejazyčné prostředí a koncepci stabilního řešení. Jedná se především o prodejní, marketingové, distribuční a servisní společnosti. Řešení je navrženo specielně pro uživatele, kteří tráví většinu svého pracovního času mimo kancelář a ke své práci využívají mobilní zařízeni. Toto ucelené řešení pokrývá zhruba 80 % požadavků mobilních obchodních týmů. Zbývajících 20 % specifických požadavků je díky koncepci samostatné serverové a mobilní části řešení velice rychle upraveno a nasazeno do ostrého provozu. Typická doba implementace řešení je tři až pět měsíců od provedení předimplementační studie a závisí především na připravenosti zákazníka. 

S řešením myAVIS lze řídit kompletní logistiku mobilních procesů a ošetřit je nezávisle na ostatních procesech společnosti. Systém může být integrován s dalšími existujícími aplikacemi pomocí datového rozhraní. Řešení je dodáváno se sadou předdefinovaných datových struktur a sestav, které společnostem dovolí snadno a rychle zavést, řídit a vyhodnocovat obchodní aktivity v terénu.

O společnosti Kvados

Kvados, a.s. je česká softwarová společnost se sídlem v Ostravě, která si za své jedenáctileté působení na trhu s informačními technologiemi získala renomé spolehlivého partnera pro dodávku a správu informačních systémů. Její dynamický růst zajišťuje orientace na nejmodernější technologie, komplexnost poskytovaných služeb a v neposlední řadě týmová práce schopných mladých lidí. Společnost disponuje týmem profesionálů v oblasti analýzy a vývoje softwarových produktů, týmem specialistů pro jejich implementaci, zaškolení a dohled nad provozem ekonomických, odbytových i výrobních agend. Základním cílem společnosti je systémová integrace. Při poskytování komplexních služeb je kladen důraz na dlouhodobý vztah s klienty, což představuje zajištění spolehlivého provozu a trvalý rozvoj všech prostředků potřebných pro evidenci a vyhodnocování komerčních informací. Společnost Kvados je Microsoft Certified Partner a certifikovaný partner společnosti T-Mobile.

Více na www.myavis.cz a www.myavis.com

 www.kvados.cz

Článek ze dne 18. března 2004 - čtvrtek