logo itpoint.cz

T-Mobile a Nokia budou vytvářet aplikace pro platformu Series 60

Očekává se, že tato spolupráce přinese své výsledky ještě v letošním roce a pak v dalších letech, a to v podobě inovace softwarového vybavení mobilních telefonů a služeb nabízených zákazníkům společnosti T-Mobile.

Společnosti T-Mobile International a Nokia oznámily vzájemnou dohodu o tvorbě aplikací pro platformu Series 60. Očekává se, že tato spolupráce přinese své výsledky ještě v letošním roce a pak v dalších letech, a to v podobě inovace softwarového vybavení mobilních telefonů a služeb nabízených zákazníkům společnosti T-Mobile.

Tato spolupráce umožní společnosti T-Mobile navrhovat exkluzivní značkové aplikace postavené na platformě Series 60, profilovat se jako poskytovatel nejmodernějších mobilních služeb a maximálně využít předností platformy Series 60, k nimž patří např. přenositelnost aplikací.

Vklad společnosti T-Mobile také pomůže společnosti Nokia řešit technologické požadavky operátorů na obohacování platformy Series 60, zejména v oblasti diferenciace služeb. To dále posílí postavení platformy Series 60 jako platformy preferované operátory, držiteli licencí a vývojáři.

"Společnosti T-Mobile zajistí tato spolupráce kratší dobu nutnou k uvedení výrobku na trh, nižší náklady a minimální nutnost úpravy aplikací," říká Kevin Cunnington, výkonný viceprezident divize Portals & Portal Infrastructure společnosti T-Mobile. "Naším cílem je neustále přinášet našim zákazníkům nejnovější služby. Používání nejlepších softwarových platforem svého druhu, jakou je platforma Series 60, napomáhá dosažení tohoto cíle, protože nám umožňuje využít naše přednosti při tvorbě jedinečných aplikací."

Antti Vasara, viceprezident oddělení Sales and Marketing divize Technology Platforms společnosti Nokia, k tomu dodává: "Inovace je jádrem činnosti společnosti Nokia a my neustále hledáme způsoby, jak naše produkty rozvíjet. Abychom tohoto cíle dosáhli, pomáháme předním operátorům jako T-Mobile zavádět nové služby postavené na platformě Series 60. Bude pro nás poctou spolupracovat se společností T-Mobile, která prokázala obrovský rozhled a odhodlanost v úsilí o dokonalost. Dohoda se společností T-Mobile potvrzuje vedoucí postavení platformy Series 60 na velmi konkurenčním trhu se softwarem pro inteligentní telefony."

Platforma Series 60, která běží na operačním systému Symbian OS, je přední světovou platformou inteligentních telefonů. Licenci na její používání mají zakoupenu někteří z předních výrobců mobilních telefonů, včetně společností jako Lenovo, LG Electronics, Nokia, Panasonic, Samsung, Sendo nebo Siemens. V červnu 2004 zavedla Nokia dva nové programové balíčky pro platformu Series 60, které poskytnou budoucím inteligentním telefonům bohatou programovou výbavu a funkce pro operátory, podniky a spotřebitele na všech významných trzích.

Ty obsahují současnou podporu pro více technologií - GSM/GPRS/EDGE, WCDMA a CDMA, podporu pro telefonní displeje s vyšším rozlišením a vylepšenou podporu pro podnikové aplikace.

Další informace o platformě Series 60 naleznete ZDE.

Nokia

Článek ze dne 25. října 2004 - pondělí