logo itpoint.cz

T-Mobile mění názvy tarifů Relax

Mobilní operátor T-Mobile musel kvůli stížnosti Eurotelu změnit názvy svých tarifů. Ten začal název Relax používat již dříve u svých dvou z osmi tarifů, a proto požádal soud o předběžné opatření, které T-Mobilu používání označení do vyřešení sporu pozastavilo.

Společnost T-Mobile od pondělka upravuje názvy svých tarifů a namísto dosavadního T-Mobile Relax bude používat nové označení. Přestože názvy T-Mobile Relax skupina T-Mobile standardně používá v mezinárodním měřítku, v ČR jí to znemožnil postup společnosti Eurotel. Ta totiž slovem Relax označuje dva ze svých současných osmi tarifů a požádala soud o předběžné opatření, podle něhož musí T-Mobile používání názvu Relax pozastavit až do vyjasnění celé situace.

"Předběžné rozhodnutí soudu samozřejmě respektujeme, avšak doufáme, že po ukončení soudního sporu bude rozhodnuto v náš prospěch. Chápeme, že podnikání má svá tvrdá pravidla, ale přesto nás postup konkurence mrzí. Od začátku jsme si byli celé situace vědomi, a proto jsme pro označení našich tarifů důsledně použili celé spojení T-Mobile Relax. Názvy, které již skupina T-Mobile používá v několika zemích, tedy rozhodně nemohou být zaměňovány za Eurotel Relax nebo Eurotel Relax Plus. Říká to jasně i naše právní analýza," vysvětluje celou situaci Jiří Dvorjančanský, ředitel marketingu T-Mobile ČR.

Kromě úpravy názvu zůstanou všechny ostatní parametry nových tarifních programů stejné, v platnosti zůstávají také všechny smlouvy uzavřené s původními názvy tarifních programů. "Měníme rozjeté reklamní kampaně a některé další materiály, vztahující se k novým tarifům. Jinak je ale změna názvu formalita, která nemění nic na podstatě věci. Nadále jsme operátorem největšího počtu lidí, kteří využívají standardní tarifní programy a naše nové tarify jsou nejlepší nabídkou na trhu. Stačí porovnat ceníky: kdo se zaměří namísto názvů na čísla, ten uvidí, co je pro něj výhodnější," uzavírá Jiří Dvorjančanský.

T-Mobile

Článek ze dne 14. září 2004 - úterý