logo itpoint.cz

T-Mobile spustil komerční provoz služby HotSpot

T-Mobile ve čtvrtek zahájil komerční provoz služby HotSpot, kterou si zákazníci mohli vyzkoušet již od poloviny loňského roku. Tento vysokorychlostní a zároveň pohodlný přístup k internetu je založen na bezdrátovém připojení, a tak vše, co zákazník potřebuje, je PDA či notebook s technologií WLAN. Služba je určena pro všechny zákazníky T-Mobile, ale využít ji mohou také klienti ostatních domácích operátorů.

T-Mobile ve čtvrtek zahájil komerční provoz služby HotSpot, kterou si zákazníci mohli vyzkoušet již od poloviny loňského roku. Tento vysokorychlostní a zároveň pohodlný přístup k internetu je založen na bezdrátovém připojení, a tak vše, co zákazník potřebuje, je PDA či notebook s technologií WLAN. Služba představuje ideální řešení například pro situace, kdy zákazník čeká na letišti nebo se připravuje na jednání v hotelu. Určena je pro všechny zákazníky T-Mobile, ale využít ji mohou také klienti ostatních domácích operátorů.

Co je služba T-Mobile HotSpot

Služba T-Mobile HotSpot umožňuje zákazníkovi snadné a velmi rychlé bezdrátové připojení k internetu nebo do firemní sítě. Umožňuje přenést velké objemy dat, například při stahování rozsáhlých souborů, jako jsou prezentace, digitální fotografie, video nebo e-maily s objemnými přílohami.

Představuje tak ideální doplněk k ostatním službám T-Mobile pro mobilní přístup k internetu, zejména v kombinaci s T-Mobile GPRS. Služba T-Mobile GPRS nabízí uživatelům velmi dobré pokrytí, T-Mobile HotSpot zase umožňuje ve vybraných lokalitách vysokou přenosovou rychlost. Díky ní uživatel nepozná rozdíl oproti standardnímu připojení v kanceláři – a to ani při využívání náročných aplikací. V současné době jsou v České republice k dispozici více než tři desítky přípojných míst, tzv. HotSpots, a jejich počet se bude průběžně zvyšovat.

T-Mobile HotSpot v zahraničí

Profesionálové, kteří často cestují, potřebují mít vždy přístup ke svému e-mailu a možnost připojit se k internetu. Nyní mohou využít služeb T-Mobile HotSpot v rámci sítě a partnerů T-Mobile International. T-Mobile totiž v rámci roamingu nabízí všem zájemcům možnost připojit se kdekoliv na světě stejně jednoduchým způsobem. Zákazníci T-Mobile (paušální i twistoví) se mohou přihlašovat jménem a heslem, které obdrží na požádání.

T-Mobile celosvětově provozuje jednu z největších komerčních sítí Wi-Fi připojení. Celkem jde o pět tisíc přípojných bodů, z toho čtyři tisíce v USA a tisíc v Evropě. K dispozici jsou například v síti kaváren Starbucks Coffee, na letištích a v hotelích ve Velké Británii, USA, Německu, Rakousku nebo Holandsku. Ke konci roku by se měl jejich počet ztrojnásobit, a zákazníci T-Mobile tak budou mít přístup k 15 tisíci HotSpotů, z nichž osm tisíc bude vlastních, pět tisíc bude provozovat T-Com (další dceřiná společnost Deutsche Telekomu) a dva tisíce ostatní členové aliance mobilních operátorů (TIM, Telefónica a Orange).

Snadný postup při používání služby

Služba T-Mobile HotSpot je založena na technologii bezdrátových sítí WLAN (Wireless Local Area Network), ale lze se setkat rovněž s označením Wi-Fi. Tato technologie umožňuje přenos dat rychlostí až 11 Mbit/s a pro přístup k internetu nebo do firemní sítě není potřeba žádné pevné připojení. Vše, co zákazník pro připojení prostřednictvím služby T-Mobile HotSpot potřebuje, je notebook nebo PDA s podporou WLAN. Také pro uživatele, jehož notebook není touto technologií dosud vybaven, je řešení snadné: stačí si opatřit kartu WLAN (například Nokia D211), kterou lze zakoupit ve Značkových prodejnách T-Mobile nebo v obchodech s počítačovým vybavením.

Po zapnutí notebooku vybaveného příslušnou kartou v oblasti pokryté signálem WLAN (HotSpot) je síť WLAN automaticky vyhledána. Po spuštění internetového prohlížeče pak uživatel zadá libovolnou internetovou adresu. Automaticky se tak připojí na přihlašovací stránku služby T-Mobile HotSpot, kde dle podrobných instrukcí vyplní přihlašovací údaje. Po úspěšném přihlášení je již zákazník připojen k internetu a může procházet zvolené stránky, případně používat běžné intranetové aplikace.

Varianty úhrady (ceny platí pro využití HotSpots na území ČR)

1. Platba prostřednictvím vyúčtování mobilních služeb

2. Platba platební kartou (EC/MC, VISA)

T-Mobile

Článek ze dne 26. března 2004 - pátek