logo itpoint.cz

T-Mobile zlevňuje internet za paušál a nabízí jej i na Twistu

Důvodem snižování cen internetu u mobilních operátorů je podle odborníků podobný trend u připojení přes pevnou linku prostřednictvím ADSL, která se dostala pod 800 korun měsíčně. Přístup na internet přes mobilní telefon využívalo na začátku dubna přes 60.000 zákazníků obou mobilních operátorů, kteří tuto službu poskytují.

Mobilní operátor T-Mobile snížil od května měsíční paušál za připojení na internet přes mobilní telefon téměř o třetinu na 832 korun. Na 975 korun již podobnou službu začátkem dubna zlevnil konkurenční Eurotel. T-Mobile zároveň jako první na trhu nabídne připojení za paušál i uživatelům svých předplacených karet Twist.

Důvodem snižování cen internetu u mobilních operátorů je podle odborníků podobný trend u připojení přes pevnou linku prostřednictvím ADSL, která se dostala pod 800 korun měsíčně.

Nová Twist karta v edici Twist Data Unlimited vyjde zákazníka na 850 korun. Cena zahrnuje měsíc neomezeného přístupu na internet od data aktivace SIM karty a kredit 50 korun pro volání či odesílání SMS.

Uživatelé, kteří využili speciální nabídku firmy, pořídili si službu do 31. března a měli mít za měsíční poplatek 850 Kč neomezený přístup na internet až do konce června, budou během května automaticky převedeni na tarif 832 Kč měsíčně.

Přístup na internet přes mobilní telefon využívalo na začátku dubna přes 60.000 zákazníků obou mobilních operátorů. Služba tak byla úspěšnější než přístup přes kabelovou televizi či vysokorychlostní připojení ADSL. Přes kabel se připojovalo přes 30.000 lidí a přes ADSL asi 21.000 uživatelů.

ČTK

Článek ze dne 3. května 2004 - pondělí