logo itpoint.cz

T-Mobile zvažuje účast na projektu nové hudební arény

Pro spolupráci na projektu se společnost T-Mobile rozhodla na základě dosavadních dobrých zkušeností s agenturou Interkoncerts, zejména po loňském megakoncertu Rolling Stones, s tím, že prostoru propůjčí své jméno. Smlouva, která by vymezovala rozsah spolupráce, však zatím nebyla podepsána a dosud neproběhla ani žádná související finanční transakce.

Snaha přinést obyvatelům a návštěvníkům Prahy důstojnou hudební arénu bylo hlavním důvodem účasti společnosti T-Mobile na hudebním projektu T-Mobile Park. Poté co se ukázalo, že některé kroky pořadatele a investora projektu, agentury Interkoncerts, nebyly od začátku konzultovány se zastupitelstvem Prahy 11, rozhodl se T-Mobile, že svou další účast na projektu podmíní urychleným splněním všech zákonem předepsaných kroků ze strany Interkoncerts.

"Projekt agentury Interkoncerts slibuje vybudovat takovou hudební arénu, jež by nahradila po mnoha stránkách nevyhovující Letnou. V žádném případě však nechceme, aby se negativní jevy a problémy, které doprovázely koncerty na Letné, přesunuly na Prahu 11," sděluje k celkovému záměru Aleš Janků, ředitel vnějších vztahů společnosti T-Mobile.

Pro spolupráci na projektu se společnost T-Mobile rozhodla na základě dosavadních dobrých zkušeností s agenturou Interkoncerts, zejména po loňském megakoncertu Rolling Stones, s tím, že prostoru propůjčí své jméno. Smlouva, která by vymezovala rozsah spolupráce, však zatím nebyla podepsána a dosud neproběhla ani žádná související finanční transakce. T-Mobile nyní požádal agenturu Interkoncerts o provedení důkladné analýzy stavebních, dopravních, bezpečnostních, hygienických a dalších rizik a vnímání projektu nejen potenciálními návštěvníky, ale především obyvateli žijícími v okolí uvažovaného hudebního areálu. O dalším setrvání v projektu T-Mobile rozhodne v okamžiku, kdy mu budou tyto body objasněny a bude ujištěn o tom, že pořadatel koncertů dospěl ke shodě s místními obyvateli a orgány samosprávy.

"Společnost T-Mobile bude v dubnu otvírat své nové sídlo na Praze 11. Navazování a udržování dobrých vztahů s místní komunitou a spolupráce s občany tohoto obvodu jednoznačně stojí v popředí našeho zájmu. Přesto si stále myslíme, že možnost vidět největší světové hvězdy pop-music v Praze stojí za to, abychom se pokusili stávající problémy společně překonat. Jsme připraveni, pokud městská část Prahy 11 bude mít zájem, sehrát aktivnější roli i při zprostředkování dalších jednání s agenturou Interkoncerts," dodává Aleš Janků.

T-Mobile

Článek ze dne 17. března 2004 - středa