logo itpoint.cz

T-Systems PragoNet nabízí VLAN po ethernetu

Nová služba Qtransparent která umožní uživatelům využívat oddělené virtuální sítě (VLAN) v rámci jednoho fyzického ethernetového okruhu. To umožňuje jednoduše vytvořit řadu nezávislých propojení za cenu jen mírně převyšující běžný okruh a bezpečně a efektivně tak rozšířit nezávislost a oddělenost jednotlivých části místních LAN i do jiných sítí (vlastních i partnerských), místo dosud nákladného multiokruhového nebo směrovaného řešení.

Společnost T-Systems PragoNet začala na své multi-gigabitové ethernetové metropolitní síti dokončené v létě letošního roku nabízet novou službu Qtransparent, která umožní uživatelům využívat oddělené virtuální sítě (VLAN) v rámci jednoho fyzického ethernetového okruhu. To umožňuje jednoduše vytvořit řadu nezávislých propojení za cenu jen mírně převyšující běžný okruh a bezpečně a efektivně tak rozšířit nezávislost a oddělenost jednotlivých části místních LAN i do jiných sítí (vlastních i partnerských), místo dosud nákladného multiokruhového nebo směrovaného řešení.

"Jsme přesvědčeni, že tato nová služba umožní mnohým firmám efektivnější propojení podnikových sítí, a to nejen díky tradičně cenově výhodným podmínkám ethernetu, ale zejména nově i díky kvalitě na úrovni pronajatých pevných okruhů," řekl ing. Pavel Diblík, vedoucí produktového managementu společnosti T-Systems PragoNet.

Výraznou výhodou služby Qtransparent je úspora nákladů na koncová zařízení i na vlastní telekomunikační služby ve srovnání s řešením využívajícím IP MPLS nebo ATM. Služba dále nabízí vyšší bezpečnost provozu, možnost zálohování okruhu s použitím STP (Spanning-Tree) protokolu a také jednodušší konfiguraci a správu sítí propojených těmito službami. Oblíbená a široce používaná ethernetová platforma se tak stává ještě lépe využitelnou i pro složitá podniková ITC řešení.

Služba Qtransparent je v souladu s mezinárodně uznávanými ethernetovými standardy IEEE 802.1q a doporučeními Metro Ethernet Fora, jehož práce se T-Systems aktivně účastní.

T-Systems PragoNet

Článek ze dne 16. listopadu 2004 - úterý