logo itpoint.cz

Tele2 odhalilo Zídku proti monopolu

Liknavým přístupem Českého Telecomu dochází k podstatnému poškozování Tele2 i jeho zákazníků, kteří se stávají nedobrovolnými rukojmími dominantního operátora v jeho honbě za zisky a je jim bráněno ve využívání služeb, které si sami vybrali. Někteří z takto postižených zákazníků si navíc stěžují, že místo toho, aby byli rychle přepojeni, kontaktují je zástupci Českého Telecomu s další nevyžádanou nabídkou jeho služeb.

Společnost Tele2 v úterý odhalila v blízkosti sídla společnosti Český Telecom "Zídku proti monopolu". Tato symbolická zeď reprezentuje přes 50 tisíc zákazníků, kteří si zažádali o přepojení k alternativnímu operátorovi Tele2 a nyní čekají, až je dominantní operátor přepojí.

 Zídku proti monopolu

Každá cihla zdi představuje 100 zákazníků, kteří dosud nebyli přepojeni. Počet takto "zazděných" čekajících zákazníků přitom každý den roste. Tele2 muselo dokonce nedávno přistoupit k zastavení své reklamní kampaně. Denní nárůst počtu zákazníků žádajících o přepojení byl totiž tak vysoký, že by tito zákazníci byli při současném tempu přepojování obslouženi nejdříve na začátku příštího roku.

"Liknavým přístupem Českého Telecomu dochází k podstatnému poškozování nejen našich zájmů, ale především zájmů našich zákazníků. Ti se stávají nedobrovolnými rukojmími dominantního operátora v jeho honbě za zisky a je jim bráněno ve využívání služeb, které si sami vybrali. Někteří z takto postižených zákazníků si navíc stěžují, že místo toho, aby byli rychle přepojeni, kontaktují je zástupci Českého Telecomu s další nevyžádanou nabídkou jeho služeb. Vzniklou situaci považujeme za natolik závažnou, že jsme se na ni rozhodli upozornit veřejnost," říká Lukáš Kubín, marketingový ředitel společnosti Tele2.

Řada lidí, kterým není lhostejná současná situace v českých telekomunikacích, již vyjádřila svůj nesouhlas začátkem letošního léta v petici "Boj proti monopolu Českého Telecomu". Tu podepsalo během 3 týdnů téměř 16 000 občanů České republiky. Možnost podepsat tuto petici budou mít nyní také další zájemci, a to přímo u "Zídky proti monopolu" (Olšanská 5, Praha 3) od úterý 21. září až do pátku 24. září, každý den mezi 9:00 a 18:00 hod.

"Odhalení "Zídky proti monopolu" bylo na jedné straně happeningovou akcí, která měla netradiční formou prezentovat aktuální problém českého telekomunikačního trhu," říká Lukáš Kubín, "z jiného úhlu pohledu ji ale můžeme chápat i jako symbolický pomník. Pomník zákazníků, kteří se dennodenně stávají obětí nedokončené liberalizace telekomunikačního trhu v ČR."

Tele2

Článek ze dne 23. září 2004 - čtvrtek