logo itpoint.cz

Telefon s fotoaparátem Nokia 3220 - světlo navždy

Telefon s fotoaparátem Nokia 3220 signalizuje svůj nástup záblesky rytmicky blikajících světel a inovativním způsobem komunikace s přáteli v davu. Telefon Nokia 3220, se vyznačuje průsvitnými úchytkami Nokia Xpress-On™, které pulzují světelnými efekty synchronizovaně s rytmem vyzvánění, a oznamují tak příjem hovoru nebo zprávy. Předpokládá se, že se tento přístroj začne do obchodní sítě dodávat v létě 2004.

Význačnými rysy tohoto telefonu s fotoaparátem jsou svítící úchytky a světelné zprávy - Light Messaging.

Telefon s fotoaparátem Nokia 3220 signalizuje svůj nástup záblesky rytmicky blikajících světel a inovativním způsobem komunikace s přáteli v davu. Telefon Nokia 3220, který byl poprvé představen na akci Nokia Totally Board v řecké Soluni, se vyznačuje průsvitnými úchytkami Nokia Xpress-On™, které pulzují světelnými efekty synchronizovaně s rytmem vyzvánění, a oznamují tak příjem hovoru nebo zprávy. Díky uživatelsky upravitelným krytům a mobilním námětům, včetně vyzvánění, tapet, barevných schémat a světelných sekvencí, je individualizace snadnou a zábavnou záležitostí. A co je na tom nejlepší, Nokia 3220 se bude prodávat za poměrně nízkou maloobchodní cenu, která se bude u nedotovaných přístrojů podle odhadů pohybovat kolem 250 EUR.

Od společnosti, která byla průkopníkem textových, obrazových a multimediálních zpráv, jsme se nyní dočkali další inovace - světelných zpráv (Light Messaging). Když telefonem Nokia 3220 zamáváte ze strany na stranu, na plášti Nokia Xpress-on™ Fun se rozsvítí LED diody a "napíší" zprávu, která se bude jakoby vznášet ve vzduchu. Vyměňování zpráv v zaplněné místnosti nebo na koncertu pod otevřeným nebem už nikdy nebude stejné jako dřív.

Jak se vede vašemu kmenu ? Je třeba někoho vyloučit ? V první mobilní hře na motivy populárního televizního seriálu "Kdo přežije ?" si můžete na telefonu Nokia 3220 ověřit, jaké jsou vaše šance na "přežití". Ovládejte jednotlivé postavy. Vytvářejte koalice. Vylučujte soupeře. Soutěžte s ostatními, abyste byli vy tím posledním, kdo zůstane ve hře ! Působivé mobilní hry, aplikace a služby, včetně hry Kdo přežije ? (Survivor), jsou k zakoupení na internetových stránkách www.nokia.com/shop.

Telefon Nokia 3220 můžete použít i jako joystick při hraní pohybových her, které tvoří doplněk pláště Nokia Xpress-on™Fun. Doslova vlétněte do děje a naklánějte telefon, abyste mohli provázet postavy celou řadou obtížných úkolů a zkoušek. Součástí prodejního balíčku jsou dvě pohybové hry : SwampRacer, závody ve vzdušném člunu s vysokooktanovým motorem, a AirExpress, kde volně létáte v okolí exotického souostroví.

A jaký smysl by měly zážitky ze skutečných dobrodružství, když se o ně nemůžete s nikým podělit? Díky vestavěnému fotoaparátu s rozlišením VGA můžete prostřednictvím multimediálních zpráv (MMS) odesílat obrázky a videonahrávky. Fotografie a krátké videonahrávky se dají v telefonu Nokia 3220 snadno uchovávat, takže můžete mít vzpomínky na léto celý rok u sebe.

Telefon Nokia 3220 je třípásmový telefon s fotoaparátem, který bude k dispozici ve dvou verzích: GSM 900/1800/1900 MHz zejména pro evropský a asijský trh a ve verzi GSM 850/1900/1800 MHz především pro americký trh. Předpokládá se, že se tento přístroj začne do obchodní sítě dodávat v létě 2004.

Nokia

Článek ze dne 2. června 2004 - středa