logo itpoint.cz

Telefon s fotoaparátem Nokia 7610 se začíná dodávat do obchodní sítě

Společnost Nokia oznámila, že začíná do obchodních sítí v Evropě, Africe, Asii a Tichomoří dodávat svůj nejpokročilejší obrazový přístroj - telefon Nokia 7610. Nokia je první společností, která uvádí na trh telefon s fotoaparátem, který má všechny nezbytné součásti, aby mohl poskytnout úplný obrazový zážitek, včetně schopnosti pořizovat, tisknout, upravovat, uchovávat a odesílat obrázky a videonahrávky.

Společnost Nokia oznámila, že začíná do obchodních sítí v Evropě, Africe, Asii a Tichomoří dodávat svůj nejpokročilejší obrazový přístroj - telefon Nokia 7610. Nokia je první společností, která uvádí na trh telefon s fotoaparátem, který má všechny nezbytné součásti, aby mohl poskytnout úplný obrazový zážitek, včetně schopnosti pořizovat, tisknout, upravovat, uchovávat a odesílat obrázky a videonahrávky. Tyto prvky v kombinaci se štíhlým a stylovým provedením a širokou škálou funkcí inteligentního telefonu činí z přístroje Nokia 7610 nejkomplexnější telefon s fotoaparátem, jaký je v současné době k dispozici.

Spolu s plnohodnotnou elektronickou poštou, internetovým prohlížečem a tisíci balíčků s obslužnými programy a softwarovými aplikacemi ke stažení, od map a navigace až po golfový trénink, nabízí Nokia 7610 funkce kapesního počítače ve stylovém balení. Uživatelé mohou jediným stiskem tlačítka použít megapixelový fotoaparát telefonu Nokia 7610 a pořídit si snímky fotografické kvality. Fotografie lze během několika sekund snadno vytisknout na kompatibilní tiskárně připojené prostřednictvím technologie Bluetooth nebo v tiskařském stánku ve značkových maloobchodních prodejnách společnosti Nokia nebo v jiných fotografických prodejnách.

Pomocí aplikace Kodak Pictures instalované v telefonu můžete obrázky odeslat do virtuálního fotoalba na internetu a podělit se o ně s ostatními nebo si můžete objednat jejich vytištění prostřednictvím internetových služeb. Uživatele také potěší možnost sdílení obrázků s přáteli, rodinnými příslušníky či kolegy prostřednictvím multimediálních zpráv (MMS) nebo elektronické pošty.

"Štíhlá a stylová Nokia 7610 poskytuje zákazníkům nejúplnější obrazový zážitek, ať už se jedná o pořizování vysoce kvalitních obrázků, jejich sdílení s přáteli, jejich tisk pro rodinné příslušníky nebo jejich uchovávání pro oživení prožitých okamžiků později," říká Juha Putkiranta, senior viceprezident obchodní jednotky Imaging společnosti Nokia. "Plnohodnotný e-mail, internetový prohlížeč, přehrávač videonahrávek a hudby a tisíce softwarových balíčků ke stažení činí z telefonu Nokia 7610 také vysoce výkonný kapesní počítač. Od této chvíle si s sebou při odchodu z domova budete moci brát pouze jediný přístroj - telefon Nokia 7610 !"

Kreativní jedinci také ocení možnost nahrávání krátkých filmů nebo dokonce hudebních videonahrávek v délce až 10 minut, a to tak, že zaznamenají a upraví stopáž pořízenou svým obrazovým přístrojem. Aplikace Movie Director umožňuje uživatelům přidáním speciálních efektů, např. hudby, textu, nových barev nebo pohybujících se objektů, proměnit videoklipy v osobité filmy. Tato aplikace automaticky spojí několik videoklipů do jediné videonahrávky nebo optimalizuje upravené videonahrávky pro odeslání v podobě MMS.

Aplikace Nokia Lifeblog, která je automatickým digitálním deníkem vašeho života, umožňuje uživatelům telefonu Nokia 7610 zaznamenávat a organizovat digitální obsah - např. obrázky, videonahrávky nebo zprávy - a přímo v telefonu tak vytváří osobní deník nebo multimediální zápisník. Po převedení do aplikace Nokia Lifeblog instalované v osobním počítači si můžete svůj multimediální deník prohlížet a prohledávat s využitím přehledné časové osy nebo se prostřednictvím elektronické pošty můžete o deníkové záznamy podělit se svými přáteli nebo rodinnými příslušníky. Program Adobe® Photoshop® Album, jenž je součástí prodejního balíčku, navíc uživatelům telefonu Nokia 7610 umožňuje organizovat a upravovat digitální obrázky na počítači.

Předpokládá se, že maloobchodní cena tohoto přístroje bez dotace a daně bude nižší než 500 EUR.

Další vlastnosti telefonu :

Nokia

Článek ze dne 2. června 2004 - středa