logo itpoint.cz

Telestet začíná v Řecku poskytovat první služby třetí generace prostřednictvím sítě WCDMA

Společnost Telestet uvedla do provozu první síť WCDMA v zemi, přináší do Řecka komerční služby třetí generace a umožňuje poskytování špičkových mobilních služeb, jako např. zdokonalené odesílání a příjem multimediálních zpráv, vysoce kvalitní přenos a přehrávání audiovizuálního obsahu, prohlížení internetových stránek a uskutečňování videorozhovorů rychlostí až 384 kb/s.

Tím, že společnost Telestet uvedla do provozu první síť WCDMA v zemi, přináší do Řecka komerční služby třetí generace a umožňuje poskytování špičkových mobilních služeb, jako např. zdokonalené odesílání a příjem multimediálních zpráv, vysoce kvalitní přenos a přehrávání audiovizuálního obsahu, prohlížení internetových stránek a uskutečňování videorozhovorů rychlostí až 384 kb/s.

Jako dodavatel sítě pro Telestet sehrála Nokia při jejím spouštění, které je významným mezníkem, klíčovou roli. Síť bude k dispozici nejprve v oblasti Atén, Soluně, Patrasu a Herakleionu, přičemž ostatní velká města budou brzy následovat. Již v červnu loňského roku předvedly společnosti Telestet a Nokia společně jako první veřejnosti v Řecku možnosti technologie WCDMA třetí generace.

Spuštěná síť WCDMA třetí generace využívá ke svému provozu zařízení poskytnuté společností Nokia na základě smlouvy zveřejněné loni v dubnu. Součástí smlouvy je dodávka kompletní rádiové sítě, mobilních telefonních ústředen a systému podpory provozu (OSS - Operations Support System), včetně jejich implementace, optimalizace a poskytnutí služeb, které mají přispět k rychlému a hladkému zprovoznění sítě.

Kromě toho poskytuje Nokia svůj balíček pro rozjezd provozu, který má společnosti Telestet pomoci získat a dále rozvíjet schopnosti a postupy nezbytné pro provoz sítě. Tento balíček, který využívá systém řízení sítě a služeb Nokia NetAct™, zahrnuje vzdálený monitoring a také místně poskytovanou provozní podporu a předávání zkušeností.

Přístup k novým službám WCDMA je možný prostřednictvím vyspělých mobilních přístrojů, jakými jsou např. Nokia 6650 a Nokia 7600, které jsou nyní k dostání v maloobchodních prodejnách společnosti Telestet v Řecku.

Nokia

Článek ze dne 5. února 2004 - čtvrtek