logo itpoint.cz

Televizní vysílání prostřednictvím ADSL

Český Telecom ve spolupráci s externím dodavatelem v současné době intenzivně pracuje na přípravách televizního vysílání a chce tak obohatit nabídku zábavního portálu StarZone.cz. Televizní kanál na StarZone.cz by měl být zaměřen na rychlou a akční zábavu a s jeho spuštěním se počítá ještě do konce tohoto roku.

Uživatelé vysokorychlostního připojení Internet Expres by se měli brzy dočkat živého vysílání televize prostřednictvím ADSL. Televizní vysílání obohatí stávající nabídku zábavního portálu StarZone.cz, kterou nyní tvoří postupně se rozšiřující spektrum filmů pro dospělé i děti, dokumentů, oblíbených televizních pořadů a hudby. Český Telecom ve spolupráci s externím dodavatelem v současné době intenzivně pracuje na přípravách televizního vysílání.

"Naše snaha o vytvoření zábavního portálu StarZone.cz má dva cíle - uživatelům připojení Internet Expres nabídnout další službu s přidanou hodnotou a těm, kteří ještě rychlé připojení nemají, dát další důvod, proč by si jej měli pořídit," říká Zdeněk Haid, product manager content services Českého Telecomu. "Televizní kanál na StarZone.cz by měl být zaměřen na rychlou a akční zábavu. Jeho spuštění bychom mohli v optimálním případě stihnout ještě do konce tohoto roku."

Český Telecom spustil pilotní provoz StarZone.cz v květnu 2004 a je prvním operátorem ve střední a východní Evropě, který provozuje portál umožňující legální stahování filmů a hudby prostřednictvím internetu. Při rozšiřování nabídky obsahu úzce spolupracuje s vlastníky autorských práv - v oblasti filmové produkce jsou to například TV Prima, Ateliéry Bonton Zlín, Biograf Jana Svěráka, AQS, Atlantis Entertainment, BSP multimedia SPI a další. V oblasti hudby je finalizována dohoda s BMG a jednání byla zahájena se společnostmi EMI/Monitor, SonyMusic/Bonton, Supraphon, Universal a Warner Music. Úspěšné uzavření dalších smluv bude oznámeno na říjnovém Invexu v Brně. Vzhledem k tomu, že řada záležitostí spojených s autorskými právy, dělením tržeb či honoráři není v souvislosti s distribucí prostřednictvím internetu vyjasněna, podílí se Český Telecom na faktickém formulování pravidel pro legální poskytování filmových a hudebních děl přes internet.

Český Telecom

Článek ze dne 17. září 2004 - pátek