logo itpoint.cz

Televizor a připojení DSL centrum zábavy a komunikace

Vaše TV se promění v centrum zábavy, které nabízí on-line hry, opravdové video/audio na vyžádání i jednoduché funkce pro nahrávání televizních programů přímo z elektronického programového průvodce. Dále jsou k dispozici funkce pro přenos obrázků, např. videotelefonii, výměnu SMS, MMS, e-mailů a internetové připojení přes televizi. Zpětný DSL kanál operátorům umožní vytvářet nové interaktivní televizní služby ve spolupráci s vysílacími společnostmi.

Společnost Siemens mění televizor v centrum zábavy a komunikace inovativním balíčkem on-line služeb, které mohou operátoři nabídnout zákazníkům prostřednictvím DSL a televizního přijímače. Uživatelé si mohou jednoduše ze sítě do televize stáhnout nejnovější filmy, hudební klipy nebo hry a prostřednictvím televizoru tak získat přístup k internetu a e-mailu, zprávám SMS/MMS nebo videotelefonii. "Tyto inovace jsou skutečným impulsem pro nový růst trhu," uvedl při prezentaci nového řešení na mezinárodní tiskové konferenci v Aténách člen představenstva Siemens AG a prezident divize ICN Thomas Ganswindt. "Pomáháme svým zákazníkům k úspěchu - a to nás činí úspěšnými."

Společnost Siemens zahájila projekt s interním názvem "Simon" průzkumem mezi uživateli. Průzkum provedla mezi zákazníky svých zákazníků s cílem zjistit, které služby jsou pro ně důležité - a to natolik, že jsou za ně ochotni zaplatit. Ze studií vyplynulo, že uživatelé mají zejména zájem o nové, zábavné a jednoduché on-line služby a aplikace. Podle analytiků dosáhne v roce 2004 jen trh videotelefonie a audio/videoher na vyžádání přibližně 10 mld. EUR a do roku 2006 by měl vzrůst na více naž 20 mld. EUR. Podle studie společnosti NFO Infratest jsou uživatelé ochotni za inovativní balíček služeb společnosti Siemens zaplatit v průměru o 50 % více oproti stávajícímu účtu za telefon a internet.

Na základě výsledků těchto studií začala společnost Siemens vyvíjet zvlášť služby a aplikace využitelné přes televizor. Operátorům může dnes nabídnout řešení, které dále zvýší jejich úspěch u koncových zákazníků. Proto byla reakce na nové řešení společnosti Siemens tak příznivá, a to zejména díky modulárnímu konceptu, který každému operátorovi umožní vytvořit si individuální strategii vstupu do světa multimediálního podnikání.

Aplikace jsou dostupné pro každého, kdo má televizor a připojení DSL a jsou snadno použitelné. Promění televizor v centrum zábavy, které nabízí on-line hry, opravdové video/audio na vyžádání i jednoduché funkce pro nahrávání televizních programů přímo z elektronického programového průvodce (Electronic Program Guide, EPG), díky nimž lze shlédnout i zameškané pořady. Dále jsou k dispozici funkce pro přenos obrázků, např. videotelefonii, výměnu SMS, MMS, e-mailů a internetové připojení přes televizi. Zpětný DSL kanál operátorům umožní vytvářet nové interaktivní televizní služby ve spolupráci s vysílacími společnostmi.

Použití aplikací umožňuje přídavné zařízení připojené k DSL lince uživatele. Televize a další přístroje jako např. počítače nebo telefony jsou připojeny k tomuto přídavnému zařízení. Veškeré on-line služby jsou poskytovány přes internetový protokol (IP). Operátor řídí QoS pro bezproblémové poskytování služeb.

K uskutečnění projektu "Simon" se společnost Siemens spojila s předními hráči multimediálního trhu. K celkovému řešení přispívá každý z těchto partnerů, např. poskytnutím serverů pro uložení multimediálního obsahu nebo softwaru pro jeho distribuci.

Tyto televizní aplikace tvoří klíčovou část konceptu LifeWorks skupiny Siemens ICN. Koncept LifeWorks by měl uživatelům nabídnout jednotné a komplexní komunikační prostředky bez ohledu na použité koncové zařízení nebo síť a zejména stírat rozdíly mezi podnikovými sítěmi a sítěmi operátorů. V tomto kontextu slouží projekt "Simon" k dalšímu posunu do světa moderních komunikací.

Siemens

Článek ze dne 16. února 2004 - pondělí