logo itpoint.cz

Tiscali chce zůstat v České republice

Italská internetová firma Tiscali chce zůstat v České republice a v současnosti se nehodlá zbavovat tuzemské pobočky. Výkonný ředitel Ruud Huisman tak v úterý reagoval na zprávy z italského tisku, že Tiscali zvažuje odchod z některých trhů včetně ČR.

Výkonný ředitel společnosti Tiscali - Ruud Huisman a generální ředitel Tiscali ČR Naveed Gill v úterý potvrdili. že "v této chvíli neexistuje záměr zbavit se Tiscali Česká republika.

Společnost Tiscali je nesmírně spokojená s výsledky v České republice, kde jsme v současné době předním internetovým poskytovatelem v zemi," řekl Huisman.

"Původní zpráva, která se objevila v italských novinách, týkající se údajných plánů Tiscali odejít z České republiky, nesprávně interpretovala záměr společnosti, kterým je v této chvíli pouze provést audit jejích činností, aby pokračovala v procesu maximalizace hlavních obchodních činností," řekl Gill.

"Vždy je v zájmu každé společnosti neustále vyhodnocovat všechny její činnosti. Pokud společnost zjistí, že prodej jejího majetku je považován za velmi přinosný pro strategické zájmy firmy, pak je samozřejmě vhodné zvážit i tuto variantu."

Huisman dále prohlásil : "Společnost Tiscali udělá vše, co je nutné, aby splnila své finanční závazky, mezi jiným aby splatila dluhopis, který je splatný v červenci 2005. Jedním z nástrojů, jak splnit tyto závazky, by mohl být i případný prodej poboček v zemích, které nejsou klíčové.

Tiscali

Tiscali ČR v současné době čeká na rozhodnutí Českého telekomunikačního úřadu o propojení své sítě se sítí Českého Telecomu pro ADSL, na cenové rozhodnutí o paušálu za vytáčený internet a změnu ceny pronájmu linek Telecomu.

Podle Huismanova vyjádření z minulého týdne firma zvažuje stažení mimo jiné z Rakouska, Dánska a Španělska. Prodejem těchto aktivit by měla získat peníze na splacení dluhopisu v hodnotě 250 milionů eur (zhruba osm miliard korun) v polovině příštího roku. "Jedním z nástrojů, jak splnit tyto závazky, by mohl být i případný prodej poboček v zemích, které nejsou klíčové," zopakoval.

Společnost původně chtěla k uhrazení části dluhopisu zvýšit kapitál až o 130 milionů eur a tuto variantu ještě zcela neopustila. Zároveň již v březnu ohlásila, že se stáhne ze Švýcarska, Švédska, Norska a Jihoafrické republiky.

Mezi domácími uživateli internetu je společnost Tiscali již třetím rokem jedním z nejužívanějších poskytovatelů internetových služeb s 36procentním podílem na tuzemském trhu. Firma loni zvýšila v tuzemsku příjmy o 144 procent.

ČTK

Článek ze dne 11. srpna 2004 - středa