logo itpoint.cz

Tiscali připravuje spuštění služeb vytáčeného internetu za paušál

22. listopadu rozhodl ČTÚ ve prospěch Tiscali ve sporu s Českým Telecomem ohledně zavedení propojení těchto dvou operátorů na bázi FRIACO. Rozhodnutí ČTÚ vydané ve prospěch Tiscali tak umožní zpřístupnění nových hodnotných služeb pro uživatele internetu již v průběhu prvního čtvrtletí příštího roku.

Tiscali, přední poskytovatel internetových služeb v České republice v úterý oznámil, že na základě rozhodnutí Českého telekomunikačního úřadu vydaného v jeho prospěch, bude schopen spustit začátkem příštího roku služby vytáčeného připojení k internetu za paušál pro české spotřebitele.

22. listopadu rozhodl ČTÚ ve prospěch Tiscali ve sporu této společnosti s Českým Telecomem, dominantním telekomunikačním operátorem, ohledně zavedení propojení těchto dvou operátorů na bázi FRIACO (Flat-Rate Internet Access Call Origination).

Toto rozhodnutí ČTÚ umožnilo provedení takových změn ve smlouvě o propojení uzavřené mezi Českým Telecomem a Tiscali, které umožní implementaci modelu FRIACO pro paušální účtování cen za propojení. Společnost Tiscali tak bude moci poprvé nabídnout svým koncovým uživatelům různé typy paušálních sazeb, časových kreditů a další cenově výhodné balíčky pro vytáčené připojení k internetu, a to zcela nezávisle na Českém Telecomu.

Naveed Gill, generální ředitel společnosti Tiscali, řekl : "Tiscali vítá rozhodnutí ČTÚ v této kauze, které poslouží zájmům českých spotřebitelů a obecně celého národa, zvýšením úrovně rozšíření internetu a povědomí o něm. Takovéto produkty jsou v ostatních evropských zemích již běžně dostupné. Těšíme se na první zavedení paušálních služeb vytáčeného připojení k internetu společnosti Tiscali, které se uskuteční v prvním čtvrtletí roku 2005. S ohledem na znění tohoto rozhodnutí však zavedení této služby bude omezeno jak geograficky tak i co do rozsahu produktu."

Tiscali

Článek ze dne 22. prosince 2004 - středa