logo itpoint.cz

Třetí ročník programu Make a Connection začíná

Nokia a Nadace rozvoje občanské společnosti v úterý zahájily v České republice již třetí ročník spolupráce v rámci programu Make a Connection - Připoj se. Tak jako v předešlých letech tento program poskytne mladým lidem příležitost zapojit se do života společnosti a uskutečnit vlastní dobrovolnické projekty.

Nokia a Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) v úterý zahájily v České republice již třetí ročník spolupráce v rámci programu Make a Connection - Připoj se. Tak jako v předešlých letech tento program poskytne mladým lidem příležitost zapojit se do života společnosti a uskutečnit vlastní dobrovolnické projekty.

V současné době se přijímají návrhy nových komunitních projektů programu Make a Connection - Připoj se. Na internetových stránkách www.makeaconnection.cz se do 31. března 2004 mohou přihlásit mladí lidé ve věku od 16 do 24 let. Z těchto projektů pak hodnotící komise vybere ty nejlepší, které získají grant, jenž může dosáhnout částky až 50 000 korun. Kromě finančních prostředků na uskutečnění projektů získají úspěšní žadatelé také několikadenní školení v oblasti řízení projektů.

"V průběhu minulých dvou let bylo podpořeno více než 120 projektů," říká Hana Šilhanová, ředitelka Nadace rozvoje občanské společnosti. "Program Make a Connection - Připoj se má obrovský úspěch a věříme, že i tento ročník se setká s trvalým zájmem mladých lidí."

Matti Palömaki, generální ředitel Nokia Czech Republic, k tomu poznamenal : "Jsme velmi potěšeni, s jakým zájmem se projekt setkal v minulých dvou letech. Pro společnost Nokia je důležité přispívat k pozitivnímu rozvoji společnosti a program Make a Connection - Připoj se právě toto poslání naplňuje, zejména prostřednictvím vzdělávání mladé generace a rozvíjením jejich občanských dovedností."

Make a Connection - Připoj se, společný program Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) a společnosti Nokia, byl v České republice zahájen v dubnu 2002. Probíhá v pěti krajích ČR. Za celkové vedení a koordinaci programu zodpovídá Nadace rozvoje občanské společnosti, na krajské úrovni byla role realizátorů svěřena těmto neziskovým organizacím - Hurá Kamarád v Pardubickém kraji, VITA v Moravskoslezském, Ratolest v Jihomoravském, Dobrovolnické centrum v Ústeckém regionu a Hestia - Národní dobrovolnické centrum v Praze. Šestým partnerem je Nadace Terezy Maxové, která program realizuje v rámci dětských domovů po celé republice.

Patronkou programu zůstává i pro třetí ročník herečka a zpěvačka Zuzana Norisová.

Make a Connection

Článek ze dne 21. ledna 2004 - středa