logo itpoint.cz

TV Óčko on-line na portále Volný

On-line vysílání Óčka, které technicky realizuje Volný, probíhá v reálném čase, pouze s několikasekundovým zpožděním oproti vysílání přes satelit či kabel. Kvůli maximálně komfortnímu zážitku diváků je obraz i stereo zvuk přenášen ve vysoké kvalitě. Po technické stránce se jedná o video streaming o rychlosti 250 a 500 kbit/s podporovaný softwarem Windows Media Player verze 9.

Hudební stanice Óčko je první televizní stanicí, kterou budou moci diváci sledovat 24 hodin on-line na internetu. Dnem 1. června 2004 odstartoval společný projekt hudební televize Óčko a portálu Volný, jehož cílem je zpřístupnit vysílání české hudební stanice širokému spektru veřejnosti.

On-line vysílání Óčka, které technicky realizuje Volný, probíhá v reálném čase, pouze s několikasekundovým zpožděním oproti vysílání přes satelit či kabel. Kvůli maximálně komfortnímu zážitku diváků je obraz i stereo zvuk přenášen ve vysoké kvalitě. Po technické stránce se jedná o video streaming o rychlosti 250 a 500 kbit/s podporovaný softwarem Windows Media Player verze 9. On-line vysílání je tedy dostupné všem uživatelům dostatečně kvalitního vysokorychlostního připojení k internetu, zejména uživatelům broadbandových služeb.

Vysílání jediné české hudební stanice můžete sledovat na portálech www.volny.cz nebo www.ocko.tv.

"Volný nabízí nejen kvalitní a dostupné vysokorychlostní připojení k internetu, ale přináší uživatelům také zajímavý obsah. Tento projekt navazuje na předchozí úspěšnou spolupráci portálu Volný a TV Óčko. Loni na podzim jsme společně uvedli první televizní reality show v Česku s názvem Vyvolená, letos společně přinášíme další unikát: první vysílání, které je 24 hodin on-line na internetu," řekl Charles Peake, generální ředitel společnosti Czech On Line a.s., provozující služby a portál pod značkou Volný.

Jiří Balvín, generální ředitel televize Óčko, říká : "Od května jsme zpřístupnili Óčko miliónům diváků po celé Evropě prostřednictvím nejrozšířenějšího satelitu Astra. V loňském roce jsme velmi úspěšně spolupracovali s portálem Volný, a tak spuštění internetového 24hodinového živého vysílání je logickým pokračováním ambiciózních společných projektů. Zároveň se jedná o další zkvalitnění a rozšíření služeb našim divákům."

Óčko vysílá již druhým rokem jako hudební a lifestylová televize, která má na trhu své nezpochybnitelné místo. Podle Mediaprojektu je nejsledovanější českou kabelovou televizí. Oslovuje především mladou a střední generaci. Vysílání Óčka je dostupné v kabelových sítích UPC, Karneval a mnoha dalších. Vysílá také volně na satelitu Astra 19,2E, a je dostupné i uživatelům služby UPC Direct.

Czech On Line

Článek ze dne 2. června 2004 - středa