logo itpoint.cz

Ukončení podpory Microsoft Windows NT Server 4.0

Společnost Microsoft připomíná, že 31. prosince 2004 bude ukončena standardní a prodloužená fáze technické podpory Microsoft Windows NT Server 4.0. Microsoft doporučuje všem svým zákazníkům přechod na Microsoft Windows Server 2003 a současně jim nabízí alternativní formu pomoci v podobě placené zvláštní technické podpory pro Microsoft Windows NT Server 4.0. Zvláštní technickou podporu bude Microsoft poskytovat další dva roky, tedy do konce roku 2006.

S koncem roku 2004 končí také standardní a prodloužená fáze technické podpory Microsoft Windows NT Server 4.0.

Společnost Microsoft připomíná, že 31. prosince 2004 bude ukončena standardní a prodloužená fáze technické podpory Microsoft Windows NT Server 4.0. Microsoft doporučuje všem svým zákazníkům přechod na Microsoft Windows Server 2003 a současně jim nabízí alternativní formu pomoci v podobě placené zvláštní technické podpory pro Microsoft Windows NT Server 4.0. Zvláštní technickou podporu bude Microsoft poskytovat další dva roky, tedy do konce roku 2006. Stejný model se plánuje také pro Microsoft Exchange Server 5.5, jehož standardní a prodloužená fáze technické podpory skončí 31. prosince příštího roku.

"Platforma Microsoft Windows Server 2003 vznikla na základě zkušeností s novými bezpečnostními hrozbami a nároky zákazníků posledních deseti let. Lépe tak postihuje potřeby dnešních uživatelů," uvedl Ondřej Novodvorský, ředitel divize Server Platform společnosti Microsoft ČR a SR. "Přechod na tuto platformu proto vidíme jako jeden z důležitých kroků k lepšímu zabezpečení každé firmy," dodal Ondřej Novodvorský.

Zvláštní technická podpora je smluvní placená podpora pro zákazníky, kteří plánují zachovat produkční prostředí Microsoft Windows NT Server 4.0 i v průběhu následujících dvou let. Smlouva se bude uzavírat vždy na šest měsíců a zákazníci si mohou vybrat mezi programy Premier Support a Essential Support.

Zákazníci, kteří budou mít o zvláštní technickou placenou podporu zájem, se mohou obrátit na Zákaznické centrum společnosti Microsoft na čísle + 420 841 300 300.

Microsoft Windows Server 2003 nabízí oproti Microsoft Windows NT Serveru 4.0 :

Více informací o ukončení standardní a prodloužené fáze technické podpory a výhodách Microsoft Windows Server 2003 naleznete ZDE.

Microsoft

Článek ze dne 17. prosince 2004 - pátek