logo itpoint.cz

Unikátní videotelefon Beamer BM-80 i v ČR

Beamer BM-80 doplní Váš stávající analogový telefon a Vaši stávající analogovou linku pro možnost videokonferenčního spojení. Funguje i s bezšňůrovými a hlasitými audiokonferenčními telefony. Jednoduchá instalace, stejné telefonní poplatky jako při běžném hovoru. Výrobcem je americká firma Vialta. Videotelefon má široké využití v domácnostech i v podnicích a dalších organizacích. Jeho prodej v ČR byl právě zahájen !

V České republice byl zahájen prodej unikátních videotelefonů Beamer BM-80, které vyrábí americká firma Vialta. Videotelefon má široké využití v domácnostech i v podnicích a dalších organizacích. Výhradním dovozcem je společnost Gesto Communications, která dodává i další videozařízení firmy Vialta.

Beamer BM-80 se připojuje k běžnému telefonnímu přístroji a lince. Má v sobě zabudovaný kvalitní LSD displej s úhlopříčkou téměř devět centimetrů, nad ním se schovává malé oko kamery. Při telefonování se tedy účastníci na displeji vidí. Zařízení funguje i s bezšňůrovými a hlasitými audiokonferenčními telefony.

Při telefonování druhému vlastníkovi Beameru volající zvedne sluchátko, vytočí číslo, stiskne tlačítko Start na Beameru. Navázání spojení trvá 15 až 45 vteřin. Při telefonování je možné volit, jak bude na displeji obrázek vypadat: buď ho celý vyplní tvář člověka, s nímž účastník hovoří, dále může být v rohu i jeho obrázek z jeho vlastní kamery, nebo může mít na celé ploše obraz z vlastní kamery.

Při hovoru je možné nastavit jas displeje a kvalitu rozlišení - čím vyšší je, tím jsou obrázky prokleslenější, čím nižší, tím je video plynulejší. 
Další možnosti je využití tlačítka Snap - účastník snímaný obrázek vyfotografuje, partnerovi se na displeji zobrazí jeho fotografie v lepší kvalitě, než je video.

Beamer BM-80 se prodává v páru. Možné je zakoupit další kus samostatně. Zařízení pracuje v protokolu H.324.

 Beamer BM-80 Vialta Beamer BM-80

Videotelefon H.324, jenž doplní Váš stávající analogový telefon a Vaši stávající analogovou linku pro možnost videokonferenčního spojení. Funguje i s bezšňůrovými a hlasitými audiokonferenčními telefony. Jednoduchá instalace, stejné telefonní poplatky jako při běžném hovoru.

Funkce Snapshot pro statický obrázek ve vyšší kvalitě, možnost nastavení obrazu, volba mezi vyšší kvalitou a vyšším počtem snímků za vteřinu. Vestavěná miniaturní kamera, LCD displej.

Americká společnost Vialta vznikla v roce 1999 a sídlí ve Fremonu v Kalifornii s pobočkami v Los Angeles a v Hong Kongu. Vialta dodává řadu doplňkových personálních zařízení pro spolupráci s analogovými telefony po analogové telefonní lince.

Výhradním dovozce zařízení Beamer BM-80 je v ČR pražská firma Gesto Communications, která se specializuje na zařízení a technologie pro bezdrátové přenosy dat, hlasu a obrazu, pro videokonference a pro zabezpečení dat. Nabízí také prostředky potřebné při zavádění systémů elektronického podpisu a zabezpečovaného e-obchodu.

Gesto Communications

Článek ze dne 25. listopadu 2004 - čtvrtek