logo itpoint.cz

Úspěch služby Internet Expres se projevuje v návštěvnosti GameZone

Statistiky návštěvnosti herního portálu Českého Telecomu GameZone ukazují, že rychle roste podíl uživatelů, kteří se připojují za pomoci vysokorychlostních přípojek. Významný podíl na tomto nárůstu má především služba Internet Expres a její uživatelé.

Rekordních 19,5 milionu minut odehráli hráči na portálu GameZone v září 2004. V intenzitě využívání tohoto herního portálu se odrazil zvyšující se počet zákazníků služby Internet Expres, který je nejrychleji rostoucím způsobem vysokorychlostního připojení k internetu. Vysokorychlostní internet prostřednictvím pevné telefonní linky Českého Telecomu má nyní v České republice přes 55 000 zákazníků.

Statistiky návštěvnosti herního portálu Českého Telecomu GameZone ukazují, že rychle roste podíl uživatelů, kteří se připojují za pomoci vysokorychlostních přípojek. Významný podíl na tomto nárůstu má především služba Internet Expres a její uživatelé. Právě s uvedením služby Internet Expres v květnu letošního roku koresponduje i počátek rychlého nárůstu návštěvníků portálu GameZone. Rekordu bylo dosaženo během posledních tří měsíců, kdy celkový čas strávený hráči dosáhl více než 57 milionů minut, což je přibližně 952 000 hodin.

"Čísla, která máme dispozici jasně dokazují, že internetový obsah a rychlost připojení musí jít ruku v ruce," uvedl David Duroň, výkonný ředitel pro marketing Českého Telecomu. "Aby zákazníci mohli naplno využívat všechny služby internetu, potřebují kvalitní připojení. A naopak, aby jim stálo zato si rychlé připojení pořídit, potřebují adekvátní nabídku atraktivních služeb na internetu," dodal.

Podobnou roli hraje v nabídce internetového obsahu pro uživatele služby Internet Expres také zábavní portál StarZone, který neustále rozšiřuje nabídku filmů pro dospělé i děti, TV pořadů, dokumentů a hudby domácí i zahraniční produkce. Tento portál je prvním projektem svého druhu ve střední a východní Evropě a umožňuje zcela legální stahování filmů a hudby prostřednictvím internetu.

V tuto chvíli je zde k dispozici více než 200 filmů a přibližně stejný počet písniček. Portál má za sebou několik měsíců zkušebního provozu a jeho nabídka se rychle rozšiřuje – do konce roku by měl nabízet zhruba 400-500 filmů a asi 5 - 10 000 hudebních nahrávek.

Herní portál GameZone byl zprovozněn v roce 2000 a za uplynulou dobu se zde zaregistrovaly statisíce příznivců online i offline her. Vedle možnosti seznámit se s novinkami, zahrát si online či se stát profesionálním hráčem ve 4. lize CountryStrike, jsou zde k dispozici i dlouhodobé statistiky nejúspěšnějších hráčů, záznamy průběhu her, termíny a výsledky turnajů, recenze, články, rozhovory a zpravodajství ze světa her, stejně jako tipy a triky, diskusní fóra nebo online chat.

Český Telecom

Článek ze dne 7. října 2004 - čtvrtek