logo itpoint.cz

Videoklipy v síti China Unicom

Společnost Siemens - jakožto hlavní dodavatel projektu zajistí kompletní řešení pro provoz audio a videoslužeb, včetně videoportálu a účtovacího systému. Zákazníci druhého největšího čínského mobilního operátora tak budou moci přijímat videoklipy a hudební skladby ze sítě China Unicom na svých mobilních telefonech.

Mobilní operátor China Unicom vybral Siemens jako dodavatele řešení pro streaming multimédií ve své síti CDMA. Společnost Siemens, divize Mobilní informace a komunikace (Siemens mobile), jakožto hlavní dodavatel projektu zajistí kompletní řešení pro provoz audio a videoslužeb, včetně videoportálu a účtovacího systému. Zákazníci druhého největšího čínského mobilního operátora tak budou moci přijímat videoklipy a hudební skladby ze sítě China Unicom na svých mobilních telefonech. V první fázi projektu bude China Unicom nabízet videoslužby asi 400 tisícům pilotních zákazníků.

Smluvní strany se dohodly, že Siemens integruje své řešení pro přímé přehrávání a stahování multimédií v CDMA síti China Unicom a zajistí spolehlivou interakci se všemi ostatními komponenty, jako je videoportál a účtovací systém. Dodávané řešení není závislé na základní infrastruktuře sítě a podporuje všechny hlavní mobilní standardy druhé a třetí generace, jako je GSM, GPRS, EDGE, CDMA, TDMA, W-CDMA a CDMA2000. Umožňuje jak přehrávání videa a hudby v reálném čase (streaming), tak jejich stahování do mobilních telefonů ve formě souborů. Při streamingu, narozdíl od stahování, uživatelé nemusejí při sledování či poslechu obsahu čekat, až se celý soubor (audio nebo video) nahraje do telefonu. Služba navíc umožňuje živé audiovizuální vysílání.

"Těší nás, že můžeme nyní rozšířit naši desetiletou úspěšnou spolupráci s China Unicom o oblast streamingu multimédií. Tyto atraktivní služby vytvoří silnou poptávku po datových službách. S naším řešením pro streaming multimédií můžeme společnosti China Unicom pomoci získat prvenství na trhu s mobilními datovými službami," vysvětluje Christoph Caselitz, president divize sítí v Siemens mobile. "Tento projekt podtrhuje naši pozici dodavatele aplikací a řešení pro mobilní sítě - bez ohledu na jejich základní infrastrukturu."

S více než 100 milióny zákazníků je China Unicom třetí největší GSM operátor a druhý největší CDMA operátor na světě. Společnost provozuje jak GSM, tak CDMA sítě ve 30 provinciích, městech a autonomních regionech Číny. Siemens dodává společnosti China Unicom mobilní technologie již od roku 1994.

Siemens

Článek ze dne 22. září 2004 - středa