logo itpoint.cz

Vláda schválila seznam zboží a služeb, které bude státní správa nakupovat hromadně

Ve velkém tak ministerstva a další státní úřady budou kupovat papír a tonery do tiskáren, informační technologie, počítače, tiskárny, servery, pohonné hmoty či auta. Stát si od toho slibuje úspory, které vyplynou z množstevních slev, dále omezení korupce, lepší kontrolu veřejných zakázek a vyšší transparentnost výběru dodavatelů.

Vláda schválila seznam zboží a služeb, které bude státní správa nakupovat hromadně. Jde zejména o kancelářské potřeby, auta, počítače či pohonné hmoty. Novinářům to po jednání kabinetu řekl Jindřich Marek z tiskového odboru vlády. Stát si od toho slibuje úspory, které vyplynou z množstevních slev, dále omezení korupce, lepší kontrolu veřejných zakázek a vyšší transparentnost výběru dodavatelů. 
Společně a ve velkém tak ministerstva a další státní úřady budou kupovat papír a tonery do tiskáren, informační technologie, počítače, tiskárny, servery, pohonné hmoty či auta.

Kabinet také schválil seznam institucí, kterých se budou hromadné nákupy týkat. Konkrétně má jít o Generální ředitelství cel, finanční úřady, úřady práce, Českou správu sociálního zabezpečení, krajské hygienické stanice či Vězeňskou službu. Dosud si každý úřad hledal dodavatele zvlášť.

Hromadné nákupy zboží a služeb, které prý s úspěchem fungují například v Rakousku, Itálii a Finsku, bude mít na starosti Správa státních hmotných rezerv. K tomu, aby mohl být tento systém spuštěn, má ministerstvo pro místní rozvoj do konce října předložit návrh novely zákona o veřejných zakázkách.

ČTK

Článek ze dne 8. července 2004 - čtvrtek

Vyzkoušejte si M-Files na 30 dní zdarma