logo itpoint.cz

Volný internet akcelerátor - domácí internet rychleji a zdarma

Volný rozšířil nabídku svých služeb pro domácí uživatele o další novinku. Stal se jí Volný internet akcelerátor, aplikace až 7 x zrychlující načítání webových stránek přes vytáčené připojení k internetu, tj. připojení přes modem a telefonní linku. Od 21. června 2004 je Volný internet akcelerátor zdarma ke stažení na internetu.

Volný rozšířil nabídku svých služeb pro domácí uživatele o další novinku. Stal se jí Volný internet akcelerátor, aplikace až 7 x zrychlující načítání webových stránek přes vytáčené připojení k internetu, tj. připojení přes modem a telefonní linku. Od 21. června 2004 je Volný internet akcelerátor zdarma ke stažení na stránce http://akcelerator.volny.cz.

Charles Peake, generální ředitel Czech On Line, a.s. říká : "Volný zpřístupňuje internet akcelerátor vůbec jako první poskytovatel pevného připojení u nás, a to všem svým uživatelům a zdarma." A dodává : "Volný internet akcelerátor je výborným pomocníkem pro zrychlení připojení k internetu přes telefonní linku. Také pokročilejším uživatelům nabízí širokou škálu možností nastavení. Vzhledem k jednoduchosti instalace doporučujeme program všem, kteří pracují s internetem. Mít rychlejší internet za stejné peníze přece není vůbec k zahození," řekl 
Volný internet akcelerátor pracuje na principu komprese a optimalizace přenášených dat.

Po instalaci a správném nastavení aplikace se bude počítač připojovat na internet úspornějším způsobem, a tím dojde k výraznému zrychlení načítání webových stránek (HTML) včetně obrázků. Pokročilejší uživatelé uvítají širokou škálu nastavení aplikace. Dává možnost volitelně si nastavit úroveň komprese obrázků JPG a GIF (automaticky je nastavena na střední úroveň), určit si pravidla pro zobrazování internetové reklamy, která zpomaluje načítání webových stránek, nebo sledovat on-line statistiky úspor.

Další úsporu času a peněz přinese využití Volný internet akcelerátoru pro příjímání a odesílání elektronické pošty (POP3, SMTP, IMAP), komunikační nástroje (ICQ, MS Exchange, Miranda) nebo FTP.

Služba je přístupná zdarma všem, kteří se připojují k internetu vytáčeným (dial-up) připojením přes Volný.

Volný

Článek ze dne 22. června 2004 - úterý