logo itpoint.cz

Vyhledávač Google je teď dostupný i na tiscali.cz

Google tak poskytne uživatelům Tiscali jak vyhledávací služby, tak i cílenou reklamu v rámci Google AdWords. Tiscali a Google se společně podělí o příjmy plynoucí ze sponzorovaných odkazů ve vyhledávači, což je v současnosti jeden z hlavních zdrojů výnosů z internetové reklamy.

Od úterka je portál společnosti Tiscali Česká republika podporován Googlem, který je mezi Čechy jedním z nejoblíbenějších vyhledávačů. Návštěvníci portálu tiscali.cz tak nyní budou moci vyhledávat na internetu ještě efektivněji než dříve. Díky Googlu získají návštěvníci portálu tiscali.cz takové výsledky vyhledávání a sponzorované odkazy, které budou dokonale splňovat kritéria jejich vyhledávacího dotazu.

Společnost Tiscali uzavřela dohodu s vyhledávačem Google, nejznámějším vyhledávačem na světě, podle níž se budou vyhledávací služby a cílená reklama nabízet na evropských portálech Tiscali. Na základě zmíněné dohody poskytne Google uživatelům Tiscali jak vyhledávací služby, tak i cílenou reklamu v rámci Google AdWords. Tiscali a Google se společně podělí o příjmy plynoucí ze sponzorovaných odkazů ve vyhledávači, což je v současnosti jeden z hlavních zdrojů výnosů z internetové reklamy.

Podpora portálu tiscali.cz vyhledávačem Google je součástí strategie společnosti Tiscali nabízet uživatelům pestré a uživatelsky přívětivé internetové služby. "Pro návštěvníky našeho portálu je velmi důležitá možnost přístupu k téměř neomezenému množství informací a služeb dostupných na internetu. Tím, že společnost Tiscali podpoří vyhledávací funkci svého portálu špičkovým vyhledávačem, jako je Google, učinila velký krok vpřed ke svému cíli stát se ´nejlepším plnohodnotným´ poskytovatelem internetových služeb," říká Ivan Chýla, ředitel oddělení Content, Programming and Advertising.

Omid Kordestani, senior viceprezident mezinárodního obchodního oddělení společnosti Google, řekl : "Dohoda se společností Tiscali, která je jednou z největších internetových firem v Evropě, demonstruje naši neustálou snahu nabízet poskytovatelům internetu stále dokonalejší služby, a to díky novým produktům, které umožňují docílit jak větší věrnosti uživatelů, tak i vyšší ziskovosti webu. Uživatelům inzertní služby Google AdWords dohoda navíc umožňuje oslovit cílenou reklamou 17 milionů unikátních uživatelů společnosti Tiscali, a tak zvýšit dosah své reklamy v Evropě."

Tiscali

Článek ze dne 15. prosince 2004 - středa