logo itpoint.cz

Vyjádření Czech On Line k vydání rozhodnutí o cenách ADSL

Společnost hodnotí pozitivně cenové rozhodnutí č. 03/PROP/2004, kterým ČTÚ určuje velkoobchodní cenu za stávající širokopásmové připojení k internetu přes ADSL mezi telekomunikačními operátory. Jedná se o první krok k vydání rozhodnutí o propojení, které nové ceny aplikuje do praxe.

Společnost Czech On Line a.s., přední alternativní poskytovatel telekomunikačních služeb v České republice, hodnotí pozitivně cenové rozhodnutí č. 03/PROP/2004, kterým ČTÚ určuje velkoobchodní cenu za stávající širokopásmové připojení k internetu přes ADSL mezi telekomunikačními operátory. Jedná se o první krok k vydání rozhodnutí o propojení, které nové ceny aplikuje do praxe.

Czech On Line poukazuje na základní fakta vyplývající z cenového rozhodnutí :

  1. Nové nižší ceny začnou mezi operátory platit až po vydání rozhodnutí o propojení. Aplikací snížených cen z cenového rozhodnutí může dojít k poklesu některých koncových cen služeb ADSL téměř o 40%, a to za předpokladu, že v důsledku rozhodnutí se nezvýší ostatní náklady.
  2. Vydání cenového rozhodnutí je krokem k tomu, aby ČTÚ rozhodl ve sporech alternativních operátorů s Českým Telecomem a odstranil současný protiprávní stav, kdy nejsou obchodní vztahy mezi operátory pro službu ADSL v souladu s Telekomunikačním zákonem.
  3. Cenové rozhodnutí stanovuje ceny pouze pro stávající velkoobchodní služby. Ceny za rychlejší nebo kvalitnější ADSL služby budou teprve předmětem náročných jednání s Českým Telecomem.

"Czech On Line jako první alternativní operátor požádal v zájmu zpřístupnění služeb ADSL uživatelům za příznivou cenu v únoru roku 2003 Český Telecom o propojení. Pevně věříme, že ČTÚ na základě vydaného cenového rozhodnutí bezodkladně rozhodne běžící správní řízení ve sporech mezi Czech On Line a Českým Telecomem ve věci propojení na ADSL, a tím umožní aplikaci snížené do praxe," říká Petr Kastner, ředitel regulace Czech On Line, a.s. a dodává: "Hodnotíme dopady cenového rozhodnutí. Nové ceny pro koncové zákazníky nabídneme co nejdříve."

Czech On Line

Článek ze dne 5. dubna 2004 - pondělí