logo itpoint.cz

Výrobce mobilních telefonů Sony Ericsson ztrojnásobil zisk

Švédsko-japonská společnost Sony Ericsson ve třetím čtvrtletí více než ztrojnásobila zisk díky silné poptávce po mobilních telefonech se zabudovaným digitálním fotoaparátem. Hrubý zisk stoupl na 136 milionů eur z 39 milionů ve stejném období loňského roku.

Švédsko-japonská společnost Sony Ericsson ve třetím čtvrtletí více než ztrojnásobila zisk díky silné poptávce po mobilních telefonech se zabudovaným digitálním fotoaparátem. Oznámila to firma, která je pátým největším výrobcem mobilních telefonů na světě.

Hrubý zisk stoupl na 136 milionů eur z 39 milionů ve stejném období loňského roku. Překonal tak očekávání analytiků, kteří jej odhadovali na 118 milionů eur. Tržby se zvýšily na 1,68 miliardy eur z předchozích 1,3 miliardy. Dodávky mobilních telefonů stouply o více než polovinu na 10,48 milionu kusů, napsala agentura Reuters.

Prezident společnosti Miles Flint však minulý týden prohlásil, že tempo růstu celosvětového prodeje mobilních telefonů by v příštím roce mohlo zpomalit. Dodal, že prodej by již na rozdíl od letošního roku nemusel být tažen zájmem spotřebitelů z vyspělých trhů o výměnu starých přístrojů za nové modely s barevným displejem a zabudovaným digitálním fotoaparátem.

Výzkumné organizace, například Gartner a Strategy Analytics, předpokládají, že letos celosvětový prodej mobilních telefonů stoupne minimálně o 19 procent na 620 milionů přístrojů. Hlavními motory růstu jsou poptávka po modernějších modelech v bohatých zemích a příliv nových uživatelů na rozvíjejících se trzích jako jsou Čína, Rusko, Indie a Brazílie.

ČTK

Článek ze dne 15. října 2004 - pátek