logo itpoint.cz

Vytáčený internet za paušál od Volný

Cílem Volný je poskytnout skutečně neomezený přístup k internetu za měsíční paušál bez časového či datového omezení podle modelu FRIACO, a ne umělou službu, jež posiluje monopolní postavení Českého Telecomu. Služba bude spuštěna jako pilotní projekt, jehož smyslem je zjistit zájem uživatelů dial-upových služeb o tento typ připojení a připravit provoz služby podle potřeb a požadavků zákazníků.

Společnost Czech On Line a.s., přední poskytovatel internetových služeb pod značkou Volný, nabídne od 1. března 2004 domácím uživatelům ve zkušebním provozu vytáčené připojení k internetu za paušální poplatek.

Služba Volný čas umožní připojení k internetu mimo špičku (19 - 7 hodin ve všední dny, víkendy a svátky) za poplatek 590 Kč bez DPH, a to po vytočení čísla 1020 971 273 911. Služba bude spuštěna jako pilotní projekt, jehož smyslem je zjistit zájem uživatelů dial-upových služeb o tento typ připojení a připravit provoz služby podle potřeb a požadavků zákazníků.

"Naším cílem ale zůstává poskytnout skutečně neomezený přístup k internetu za měsíční paušál bez časového či datového omezení podle modelu FRIACO, a ne umělou službu, jež posiluje monopolní postavení Českého Telecomu. Analýza provozu nám umožní stanovit optimální velkoobchodní podmínky, za kterých je možné službu komerčně nabízet. Prozatímní řešení v omezeném časovém pásmu, založené na volbě operátora, je prvním krokem k prosazení modelu FRIACO, jenž funguje i v ostatních evropských státech," komentuje situaci Charles Peake, generální ředitel Czech On Line, a.s.

Další info naleznete ZDE.

Volný

Článek ze dne 25. února 2004 - středa