logo itpoint.cz

Výzva k podávání žádostí o udělení poštovní licence

Účelem poštovní licence je zajištění takzvaných základních služeb, mimo jiné přepravy obyčejných a doporučených zásilek, cenných psaní, balíků nebo poštovních poukázek, na celém území České republiky. Platnost licence České pošty, která je jejím dosavadním držitelem, končí k 31. 12. 2004.

Ministerstvo informatiky zveřejňuje výzvu k podávání žádostí o udělení poštovní licence na období od 1.1. 2005. Platnost licence České pošty, která je jejím dosavadním držitelem, končí k 31.12. 2004.

Účelem poštovní licence je zajištění takzvaných základních služeb, mimo jiné přepravy obyčejných a doporučených zásilek, cenných psaní, balíků nebo poštovních poukázek, na celém území České republiky. Poštovní licence se uděluje pouze jedna, a to tomu žadateli, který má ke splnění takového úkolu nejlepší předpoklady. Činnost držitele poštovní licence je ve veřejném zájmu regulována v rozsahu stanoveném zákonem o poštovních službách. Regulačním orgánem je Ministerstvo informatiky.

Výzva k podávání žádostí o udělení poštovní licence je zveřejněna v Poštovním věstníku č. 6/2004. Žádost o udělení poštovní licence je třeba doručit nejpozději do 29.10. 2004 Ministerstvu informatiky.

Úplné znění výzvy naleznete ZDE.

MI ČR

Článek ze dne 27. srpna 2004 - pátek