logo itpoint.cz

Vztahy s investory Českého Telecomu bude řídit Klára Klímová

Klára Klímová přichází do Českého Telecomu z investiční banky JPMorgan, pro kterou předchozích pět let pracovala v Londýně a Praze ...

Ředitelkou pro korporátní finance a vztahy s investory Českého Telecomu se stala Klára Klímová, která ve funkci nahradila Alexandera Marčeka.

"Dosavadní zkušenosti Kláry Klímové, její vynikající profesionální a osobní reputace a schopnost motivovat team jsou pro nás zárukou, že bude dál zvyšovat již dnes vysoko nastavené standardy tak důležitých aktivit naší společnosti jako jsou vztahy s investory, fúze a akvizice (tato jednotka plně participovala na úspěšném nákupu 49 % podílu v Eurotelu), oceňování investic a pojišťování rizik, a v tomto období zejména na podpoře očekávaného privatizačního procesu společnosti," uvedl Juraj Šedivý, CFO Českého Telecomu.

Klára Klímová přichází do Českého Telecomu z investiční banky JPMorgan, pro kterou předchozích pět let pracovala v Londýně a Praze. V JPMorgan se zabývala transakcemi v oblasti fúzí a akvizic, privatizace, kapitálových trhů a derivátových produktů ve střední a východní Evropě a na Blízkém východě. V posledních dvou letech působila Klára Klímová v pražské kanceláři JPMorgan, kde zodpovídala za vztahy s předními českými a slovenskými klienty. K profesním zkušenostem Kláry Klímové patří také působení v Commerzbank v Londýně a ve Frankfurtu nad Mohanem a v HSBC.

Klára Klímová vystudovala ekonomii a finance v Praze a ve Velké Británii. Mluví anglicky, německy a italsky. Mezi její koníčky patří tenis, golf, lyžování a literatura.

Český Telecom

Článek ze dne 15. října 2004 - pátek