logo itpoint.cz

Žádost ministra Mlynáře o tiskovou opravu - Útok na Berdára Euro 38/2004

Týdeník Euro 38/2004 v článku "Útok na Berdára" uvedl několik nepravdivých tvrzení v souvislosti s rozhodováním o odměnách pro vedení Českého Telecomu ...

Ministr Mlynář v reakci na článek "Útok na Berdára" (Euro 38/2004) požádal v úterý týdeník Euro o uveřejnění tiskové opravy v následujícím znění :

Týdeník Euro 38/2004 v článku "Útok na Berdára" uvedl několik nepravdivých tvrzení v souvislosti s rozhodováním o odměnách pro vedení Českého Telecomu.

Není pravda, jak jsme napsali, že "o programu byli všichni členové dozorčí rady, kde v této době seděl Mlynářův náměstek Michal Frankl a dodnes sedí náměstek Sobotky Zdeněk Hrubý, informováni." Náměstek ministra informatiky Michal Frankl na post člena dozorčí rady rezignoval dávno předtím, než se tento program začal projednávat, konkrétně 15.2. 2004, tedy 4 měsíce před projednáváním programu (viz. Obchodní rejstřík : den vzniku členství v dozorčí radě - 20.12. 2002 den zániku členství v dozorčí radě - 15.02. 2004).

Zavádějící je informace, že "na dozorčí radě, kde program předkládal tehdejší předseda Ondřej Felix, třináct členů hlasovalo pro. Zdržela se Hana Doležalová a Pavel Kuta z FNM chyběl." Motivační program formálně sice předkládal Ondřej Felix z titulu předsedy dozorčí rady, věcně však šlo o návrh představenstva. O věci se na dozorčí radě hlasovalo dne 23.6. 2004, a to dvakrát. Poprvé se jednalo o obecných principech programu, tedy o otázce, zda nějaký motivační program v Českém Telecomu vůbec zavádět, přičemž se hlasování zdržela Hana Doležalová, ostatní členové dozorčí rady byli pro a Pavel Kuta nebyl přítomen. Rozhodující však bylo až následné hlasování, kdy se rozhodovalo o tom, kdo a jak vysoké odměny v rámci programu dostane. Při tomto hlasování byli proti oba členové dozorčí rady jmenovaní Ministerstvem informatiky, Hana Doležalová a Adam Blecha, kteří návrh představenstva považovali za neodůvodnitelně velkorysý. Hlasování se dále zdrželi dva zástupci odborů.

Konečně zcela lživé je tvrzení, že "před valnou hromadou byl celý motivační program politicky odsouhlasen, měl o něm vědět Sobotka, Mlynář, ale i premiér Vladimír Špidla a řada dalších lidí." Nikdy žádné podobné jednání neproběhlo.

Za uvedené nepravdy se dotčeným osobám omlouváme.

V. Mlynář

Článek ze dne 22. září 2004 - středa